Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hrča

  , Autor: Nika97

  Dobrý večer,
  Pred asi pred pol rokom som mala zápal Bartholiniho žľazy. Do dnešného dňa mi tam ostala hrča, ktorá už nie je bolestivá. Momentálne som v 35 tt. tehotenstva. Chcela by som sa opýtať ci to pri pôrode bude prekážať alebo nie. A ci to bude potrebné potom vyoperovat. Pri chôdzi mi to neprekáža ale je hmatatelna. Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť, ale nemyslím si, že by to mal byť pri pôrode problém. Ak sa zápal zopakuje s tým, že bude prítomný už aj absces Bartholínskej žľazy, bude vhodné ju vyoperovať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a neskôr lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.

Podobné otázky

 • Hrča

  , Autor:

  Zdravim vas. Mam 41 r a pred 2 rokmi som podstupila hysterektomiu.Mala som dyspaziu CIN 3.Jeden vajecnik mi zostal.Moja otazka znie..uz par mesiacov citim hrcu v posve,na dotyk je makka,pri nutkani na stolicu tvrda.Pri vtiahnuti panvoveho dna ju nevidiet,ale po uvolneni je vidiet, hrcu.Je mozne ze sa jedna o prolaps konecnika? som obeznejsia,je mozne,ze svaly panvoveho dna ochabli? da sa to ovplivnit cvikmi? dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je možný pokles panvového dna ako aj pokles stien pošvy, či už močového mechúra alebo rekta. Na posilnenie svalov panvového dna sú určené Kegelove cviky, ale jednoznačne odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe nálezu a vyšetrení Vám bude vedieť presnejšie objasniť nález, ako aj určí ďalší postup, prípadne navrhne ďalšie riešenia.

 • bolestivý prsník

  , Autor: matkapatka

  dobrý deň, potrebujem poradiť, od polovice júna mám zatvrdnutý z vnútornej strany ľavý prsník, je aj začervenaný a hlavne bolestivý, deň pred začiatkom týchto bolestí som premiestňovala doma nábytok.Bola som u gynekológa, vzal mi crp, hodnota bola 15, max bolo 10, ale keďže krvný obraz /KO/ som mala v poriadku, povedal, že zápal to nie je. Poslal ma na sono, kde mi povedali, že na rakovinu to nevidí, že je to celé presiaknuté a pod tým nič nevidí, že či som nemala pijaka , toho som mala a tak mi pre istotu dva krát po sebe brali krv, keďže prvý vyšiel negatívny, aj druhý bol negatívny, ale hrča stále bola, začervenanie zmizlo, ale sa zas vrátilo, aj bolesti, tak som opäť objednaná na sono, opäť mi bral KO a CRP, všetko v poriadku. Ja by som chcela vedieť, čo si môžem dávať na ten prsník, mňa stále bolí cez dva mesiace, som z toho nervózna, vystrašená. nekojím 11 mesiacov. Prosím, poraďte mi, môže to byť z toho premiestňovania nábytku, lebo som sa vtedy namáhala, ale prečo by to trvalo tak dlho, na sone mi v júni vravela, že to môže trvať aj mesiac, ale trvá to cez dva mesiace, som zúfalá, žiadne lieky od bolesti, krém nič nemám. . . ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  bolo by vhodné navštíviť špecializovanú prsníkovú ambulanciu.