• Bolesti v podbrusku po hysterektomii

    , Autor: Andromeda

    Dobry den, dna 2.11.2020 som podstupila laparoskopicky a vaginalne hysterektomiu. Po 4 tyzdnoch od operacie som omylom zdvihla tazky predmet a odvtedy t. J. Uz 6 tyzdnov mam silne bolesti v podbrusku, brala som aj suprax, urologicky v poriadku, chirurgicky v poriadku, gynekolog tvrdi ze tiez v poriadku. Prosim Vas z coho potom mozu byt tie silne bolesti. V noci ked lezim to tak velmi neboli, iba cez den, dakujem

    Dobrý deň, po operačnom výkone, ktorý sa u Vás realizoval, sa odporúča nedvíhať ťažké predmety vôbec, prípadne najskôr po troch mesiacoch od operácie, aby nedošlo k povoleniu väzov a poklesu či prepadnutiu pošvového pahýľa. Zdvihnutím ťažkého predmetu mohlo dôjsť k natiahnutiu väzov, ktoré držia pahýľ pošvy, či k vzniku hernie, teoreticky aj k pretrhnutiu, či naopak k priškrteniu tkanív pooperačne vzniknutými zrastmi. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Skúsiť môžete užívať Wobenzym, rovnako tak odporúčam naďalej nedvíhať ťažšie predmety.