• meškajúci menštruácia

    , Autor: mirilka

    Dobrý deň, veľmi ma znepokojuje moja terajšia situácia, preto sa chcem radšej opýtať. Mala som s partnerom chránený styk 4 dni pred menštruáciou. Napriek tomu, že sme mali chránený styk, neejakuloval do mňa pre väčšiu bezpečnosť. Znepokojuje ma ale to, že mám zvýšené močenie a mešká mi menštruácia už štvrtý deň. Je možné, že by som mohla byť tehotná?

    Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Môže sa u Vás jednať o začínajúci zápal močových ciest, ktorý môže mať vplyv na menštruačný cyklus, preto Vám mešká menštruácia. Odsledujte si to. Odporúčam zvýšený príjem tekutín, aspoň 2l na deň, urologický čaj. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára, prípadne obvodného gynekológa.