• cmv

    , Autor: Kacenka9

    Dobrý deň,
    všeobecný lekár mi zistil pozitívny cmv a odporúčal mi momentálne neotehotnieť. Keďže sa chceme pokúšať o bábätko, koľko by sme mali počkať kým bude výsledok negatívny, resp. máme čakať aj nejakú dobu po negatívnom výsledku, aby som neovplyvnila plod? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, predpokladám, že Vám bol navrhnutý aj kontrolný odber. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie a okolnosti, neviem sa bližšie vyjadriť. Je dôležité rozlíšiť, či sa jedná o pozitívne protilátky proti CMV, ktoré poukazujú na prekonanú infekciu, alebo sa jedná o aktívnu infekciu. Ak sa jedná (podľa Vášho opisu) o prebiehajúcu CMV infekciu, odporúča sa odložiť otehotnenie kým hodnoty IgM nepoklesnú k nemerateľnej úrovni a CMV IgG index avidity nedosiahne prijateľné percento. Takéto výsledky by znamenali, že primárna infekcia odoznela a že riziko prenosu CMV infekcie na plod je minimálne. Tento proces môže trvať cca 6-12 mesiacov.