• Cmv virus

    , Autor: Katka 1811

    Dobry den zaujimali by ma vysledky tíchto hodnot ci to bolo prekonane pred tehotenstvom.

    S_anti-CMV igM negat.
    S_anti-CMV IgG >250,0 + <6,0 kAU/l
    S_index avidity CMV - IgG 0,773 vysoka
    Je to v poriadku? Je to prekonane pred tehotenstvom a nema to ziaden vplyv na vyvoj dietata? Identicke vysledky mam aj v 3.trimestri

    Dobrý deň, áno, presne tak, IgG znamená prekonanú infekciu CMV, IgM akútnu prebiehajúcu. Vysoká avidita protilátok IgG voči CMV je dobrý indikátor prekonanej infekcie, reinfekcie alebo reaktivácie v minulosti, o ktorej ste ani nemuseli vedieť. S veľkou pravdepodobnosťou je dieťa chránené protilátkami.