Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,433 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor: Irenka

  Dobrý beriem antikoncepciu Diane 35 mala som ju brať 1 deň menštruácie lenže ešte pred ňou som mala celý mesiac ružovkaste špinenie az na jeden deň kedy som si myslela že už prišla menštruácia tak som užila prvú pilulku 7.5 na druhý deň menštruácia skončila proste už nebolo ani to špinenie tak som prestala užívať antiku hneď po 4-och dňoch 12.5 zase to špinenie tak som začala užívať antikoncepciu až do teraz ale menštruáciu nemam mám užívať naďalej alebo to bude už zbytočne ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste prvýkrát začali s užívaním hormonálnej antikoncepcie, nemali ste prestať, ale pokračovať v užívaní a pre istotu sa ešte počas prvého týždňa užívania doplnkovo chrániť, teda používať kondóm. Ak po opakovanom začatí užívania užívate antikoncepciu pravidelne doteraz, pokračujte v jej užívaní. Krvácanie počas užívania hormonálnej antikoncepcie má väčšinou slabú intenzitu a trvá iba pár dní. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia- pokračovanie

  , Autor:

  Vlastne som mi menstruacia začala 1.3 to bol pondelok a až 2.3 som si zobrala tabletku ale už tu utorkovú a tá pondelkova zostala v blistri. Od zajtra mám pauzu 7 dni mám ju ešte zobrat tu čo tam zostala alebo už to nechať tak ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, blister s neužitou tabletkou zahoďte, vyčkajte 7 dňovú pauzu a následne začnite s užívaním ďalšieho nového blistra.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý večer chcem sa opýtať keď som menštruáciu dostala 1.3 ale antikoncepciu som začala brat až 2.3 následne som sa 7 dni chránila ale v 1.blistri mi zostala ešte jedna tabletka z toho 1.3 ktorú som neuzila, vadí to nejako ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nevadí to. Ak ste počas prvého týždňa užívania používali doplnkovo aj kondóm, nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie podľa plánu.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať, keď mi gynekologička zobrala krv kvôli tomu že chcem antikoncepciu, zistia či som tehotná alebo nie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, predpokladám, že Vám bola braná krv na vyšetrenie krvného obrazu, koagulačných parametrov a pečeňových testov. Beta HCG sa nevyšetruje vrámci vyšetrení krvi pred predpísaním hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  A mám začať brať 1.alebo už 2.tabletku?
  Nasledujúcich 7 dni myslite týchto 7 dni čo bude pokračovať alebo tých 7 dni krvácania po 21. Dňoch ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, začnite užívať 1. tabletku a od dnes nasledujúcich 7 dní používajte aj kondóm.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry večer chcela by som sa opýtať, idem brat prvýkrát hormonálnu antikoncepciu ale príde mi až zajtra a menštruáciu som dostala už dnes...môžem ju zobrat aj 2.den menštruáciu či musím počkať do budúceho mesiaca ?Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užijete prvú tabletku hormonálnej antikoncepcie na druhý deň cyklu, nasledujúcich 7. dní je potrebné sa aj doplnkovo chrániť kondómom.