• antikoncepcia a prístup doktorky

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu Zlynda treti mesiac. Na začiatku som spinila 30 dní a odvtedy nie. Raz počas užívania placebo tabletiek som mala mierne menštruačné kŕče ale žiadne krvácanie ci špinenie.Je to v poriadku ze nemám vôbec špinenie ani menzes? Tiež sa chcem opýtať počas užívania antibiotík sa partner do mna spravil.Mala som obavy ze antibiotika mohli znížiť účinok antikoncepcie tak som uzila tabletku Po. Jedine vtedy som mierne krvacala. Urobila som si aj tehotenský test ktory bol negatívny. Bola som s tym aj u gynekologicky a ta mi povedala ze nevidí dôvod mi brat krv keďže tehot.test bol negatívny...no ja si nvm odsledovat kedy je dobre si urobiť test keďže nemám menštruáciu.... Tiež som jej povedala ze ma niekedy svrbi tam dole a pri sexe ma to niekedy páli tak mi povedala ze to môže byť nejaká alergická reakcia... zostala som zaskocena lebo som čakala ze ma vyšetrí??? prosím vás čo mám robiť uz dlhsie mam pocit ze ma vždy len odbije Vysvetľovala mi ze ona mi nemôže odobrať stery kedy ja chcem... v poriadku ale keď ma to svrbi a Páli tak by asi mala ci??? Ďakujem veľmi za odpovede

    Dobrý deň, čo sa týka užívanej jednozložkovej hormonálnej antikoncepcie, počas jej užívania sa nemusí vyskytovať špinenie v období užívania placebo tabliet. Najmä ak žena ešte kojí, je to časté. Nepoznám však žiadne bližšie okolnosti, či kojíte alebo nie, prečo máte vôbec predpísanú jednozložkovú hormonálnu antikoncepciu, aké antibiotiká ste užili a či mohli mať vplyv na účinok antikoncepcie, preto je ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť, aj k zachovaniu účinku hormonálnej antikoncepcie, aj k užitiu tabletky núdzovej antikoncepcie. Čo sa týka pálenia a svrbenia, príčin môže byť tiež viacero, od počínajúcej infekcie, ale aj alergickej reakcie, ... Takto sa Vám k tomu však tiež neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak nie ste spokojná s prístupom Vášho aktuálneho obvodného gynekológa, máte právo ho zmeniť.