Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,346 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Operacia

  , Autor:

  Dobry den,dufam,ze mi budete vediet poradit.. mam problem a caka ma resekcia vaginal.septa,termin este nemam,odhaduje sa na jul,kedze som musela na 4 tyzdne vysadit antikoncepsiu,chcem sa spytat kolko trva tak priemerne rekonvalescencia po operacii,kedze v auguste planujeme ist k moru(ak sa bude dat),teda ako to cele prebieha.. dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od nálezu, či sa septum nachádza iba v istej časti pošvy, alebo je v celej dĺžke pošvy, záleží aj od hrúbky, ... Môže sa jednať len o výkon vrámci jednodňovej chirurgie a rekonvalescencia môže byť od pár dní do pár týždňov. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem.

Podobné otázky

 • Hysterektomia

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, som šiesty tyždeň po hysterektomii . Operovana som bola rezo cez podbruško. Mam vybrate aj vaječniky.Operácia bola trocha komplikovanejšia, lebo som mala maternicu a veječniky prirastene o hrube črevo a v Douglasovom priestore zrasty. po 4 tyždňoch od operácia som bola na kontrole, moj lekar ma aj operoval, všetko bolo v úporiadku, vnutorne stehy som už nemala.O niekoľko dni nato som začala pociťovať akokeby tlak zospodu v oblasti pošvy, rektovaginalneho preistoru, konečnika.Stale je ten tlak na inom mieste.Je to taky pocit, ako by som mala uvoĺnene svaly panvoveho dna,Ćo može byť pričinou?Brucho ma neboli, s močenim problem nemam, rana pekne zahojena, iba ma trapi ten pocit tlaku. ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, priestor, ktorý vypĺňala maternica teraz vypĺňajú črevá, takže sa zmenili pomery v dutine brušnej. Chvíľu potrvá, kým sa črevá "usadia a vyskladajú sa". Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Samozrejme, môžete posilovať svaly panvového dna, pozor si však treba dávať na zdvíhanie ťažkých predmetov, ktorému je vhodné sa vyhýbať aspoň 3 mesiace po operácii.

 • Hysterektomia

  , Autor: Iveta

  Pán doktor na buduci tyždeň v utorok na čaka abdominalna hysterektomia.aj s odstranenim vaječnikov.. Pytala som svojho lekara, aby mi vysvetlil, čo sa vlastne bude diať, pri tejto operácii. Povedal mi, že nič mi vysvetľovať nebude, že aj tak tomu rozumieť nebudem.Idem do neznama, je to moja prva operácia a ja mam neskutočna strach, lebo neviem, čo ma čaka po operácii, bolesti, krvacanie, priebeh hojenia, ako to bude s intymnym životom. Bola som zaskočena takymto pristupom. Moj lekar ma bude aj operovať, ja viem, že je to v dnešnej dobe na každeho dosť, veľa prace, ale veľmi by mi pomohlo, keby ma bol ukľudil a niečo mi okolo toho povysvetľoval.Pán doktor, prosim Vas mohol by ste mi aspoň zhruba vysvetliť, čo ma čaka?Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri operačnom výkone sa jedná o odstránenie maternice, vajíčkovodov a vaječníkov cez brušnú stenu. Proti bolesti v prvých dňoch budete určite dostávať lieky. Čo sa týka krvácania, pár dní po operácii sa môže vyskytovať špinenie, ale menštruácie, ani krvácania už nebudú. Čo sa týka priebehu hojenia, ako aj priebehu samotného operačného výkonu, sa dá povedať až po výkone. Čo sa týka pohlavného života, samozrejme, po operácii bude nutná niekoľko týždňová abstinenčná pauza, ale po rekonvalescencii by ste mali fungovať normálne. Dôležité je tiež dbať na to, aby ste po operačnom výkone aspoň 8 týždňov nezdvíhali ťažké veci. Pri príjme na operačný výkon sa nebojte pýtať a informovať sa u lekárov.

 • Laparoskopia cysty

  , Autor:

  Dobrý deň,
  čaká ma laparoskopická operácia dermoidnej cysty na vaječníku (6cm). Zistila som, že po takýchto operáciách sa ľahko vytvoria zrasty, ktoré sú príčinou neplodnosti, alebo chronickej bolesti, a keďže ešte nemám deti, dosť sa toho obávam. Mohli by ste mi poradiť, či je vhodné použitie prípravku proti zrastom pri operácii? Neviem, či to robia aj priamo pri takýchto operáciách. A musela by som si takýto prípravok zakúpiť sama pred operáciou?

  Ďakujem za rady.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pravdepodobne myslíte na Hyalobarrier gél. Osobne si myslím, že pri odstraňovaní dermoidnej cysty to nie je potrebné.

 • operácia myómu

  , Autor:

  Dobrý deň,
  čaká ma laparoskopická operácia myómu o veľkosti cca 5 cm, počas ktorej sa taktiež skontroluje funkčnosť vaječníkov. Chcela by som sa opýtať na dĺžku rekonvalescencie, resp. za aký čas budem môcť opäť začať cvičiť? Na cvičenie som zvyknutá, pravidelne ho vykonávam už cca rok 3 až 5x do týždňa. Pri dobe home office ma to udržiava nielen vo fyzickej, ale aj psychickej forme. Prípadne vedeli by ste mi poradiť akým cvikom sa vyhnúť? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, veľmi záleží od rozsahu výkonu, spôsobe, prípadných komplikáciách, či vedľajším nálezom. Na túto otázku sa dá zodpovedať po operačnom výkone. Pýtajte sa operujúcich lekárov, ktorí Vám budú vedieť odpovedať najobjektívnejšie a najpresnejšie.

 • Rakovina krcku maternice

  , Autor: Marcela

  Chcem sa opýtať ako prebieha taký zákrok keď ho už mám v poslednom štádiu čaká ma operácia a sa bojím že sa nevrátim k synovi 2rocnemu mám 27 rokov a menila som ginekologa lebo zanedbával starostlivosť o mňa zistil mi to druhý lekár .tak sa chcem opýtať že ako to prebieha a čo budú robiť ďakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, nálezy,
  bližšie informácie, ani okolnosti, neprináleží mi sa Vám bližšie vyjadriť ohľadne plánovaného operačného výkonu. Najvhodnejšie je sa pýtať lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde je výkon plánovaný, kde Vám najobjektívnejšie vedia odpovedať. Netreba sa báť pýtať.