Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Gynoflor

  , Autor: Martina

  Dobry večer , chcela by som sa spýtať , či je gynoflor vhodny aj pre mladé ženy . Kedže vo veľa zdrojoch sa uvadza že sa predpisuje väčšinou starším dámam .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to jeden z preparátov, ktorý sa môže použiť aj u mladých žien. Nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • Vulvitída a pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň,

  prosím, mam 4 dni do termínu pôrodu a asi 3 dni dozadu som začala pociťovať neustále svrbenie a pálenie na vonkajších a vnutornych pyskoch a okolo posvoveho vchodu. Bola som u lekárky a predpísala mi Gynazol na jednorazové vytlačenie do pošvy a na vonkajšie potieranie mast Macmiror Complex. Včera večer som si teda dala Gynazol a dnes som sa 1x potrela Macmirorom, pričom ma po tomto potreti začala pociťovať este väčšie pálenie a rezanie. Už v minulosti som uzivala Macmiror vkladacie tabletky a spôsobovali mi podobne problémy. Mam v podstate tieto problémy už chronické, liečila som sa uz viackrát na mykozy aj bakterialne infekcie, preto mam doma v zásobe rôzne masti a vkladacie tabletky, napríklad aj Canesten mast alebo napríklad probiotika Gynoflor... Myslíte teda, že si môžem namiesto Macmiror masti nasadiť Canesten mast? Bude to rovnako účinné alebo pri Canestene dlhšie trvá, kym sa prejavia účinky liečby? Pripadne môžem si nasadiť od pondelka aj Gynoflor na vkladanie do pošvy a zároveň sa natierať aj Canestenom? Neviem ako mam postupovať, keď to chcem preliecit do pôrodu.... A môže takáto infekcia uškodiť pri pôrode bábätku, mam si potom vypýtať infuziu s antibiotikami? Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete užívať všetky spomínané preparáty. Ak Vám Macmiror nerobí dobre, používajte Canesten, môžete si realizovať aj vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, môžete užívať aj Gynoflor. Ak nie ste GBS pozitívna, antibiotiká sa počas pôrodu profylakticky podávať nemusia.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné omeškanie menštruácie i niekoľkých dní v prípade keď som sa od predošlej menštruácie liečila na mykózu Entizolom 10 dní a Gynoflórom 6dní a potom znova 5 dní som si robila výplachy Rosalginom lebo som mala spätnú reakciu po gynoflóre a čakala som na výsledky z gynekologie.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, menštruačný cyklus môže byť vplyvom vaginálnej infekcie a následne liečby ovplyvnený. Odsledujte si to.

 • Macmiror a gynoflor

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať.. mám kvasinky a bacila, lekárka mi predpísala tablety macmiror 500 a gynoflor. Najprv mám užívať macmiror až potom gynoflor. Macmiror mám používať šesť dni po jednej tabletke večer a potom jednu tabletu obdenne, avšak kedy začať predné používať ten gynoflor som nezaregistrovala. Viete mi poradiť či ho začať používať po tých šiestich dňoch každý deň alebo po celkovom skončení liečby liekmi macmiror? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Gynoflor začnite používať po celkovom skončení aplikácie Macmiroru.

 • Pálenie vonkajších rodidiel

  , Autor:

  Dobrý deň, môj problém začal pálením vonkajších rodidiel, bola som u gynekológa a predpísal mi Entizol, krátko po užívaní sa problém stratil a ako som dobrala tablety tak som mala predpísaný ešte Gynoflor, v letáčiku bolo napísané, že môže spôsobovať pálenie alebo štípanie tak som to neriešila a dobrala som aj tie, no ale tu sa začal znova problém a pálenie pretrváva, bola som znova u gynekológa a čakám na výsledky, lenže keď som tam bola tak akoby všetko bolo v poriadku a pálenie mi opäť nastúpilo až večer. Okrem toho stále mám nutkanie na záchod a trošku akoby ma pobolievalo podbruško a pálenie pretrváva aj pri cikaní, snažím sa piť aj urologický čaj ale stále netuším čo to pálenie vôbec môže spôsobovať. Taktiež dnes pri sprche som si tam zašla prstom či je to tam v poriadku a akoby mi tam niekto krém dal. neskutočne krémový výtok. Pri braní i dobraní tabletiek som mala ešte pekne číri, nekrémový výtok. V tomto krémovom neboli žiadne hrudky ani nič tak sa chcem spýtať či to môže znamenať nejakú chorobu, infekciu, zlú reakciu na Gynoflor alebo čo by mohlo byť príčinou. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s najväčšou pravdepodobnosťou máte kombinovanú vaginálnu ako aj uroinfekciu, skúste si, aspoň kým neprídu výsledky, realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, pite veľa tekutín. Dovyšetroval by som aj cievkovaný moč na kultiváciu a spolu s výsledkom kultivácie z výteru z pošvy by som nasadil vhodnú liečbu.

 • Gynoflor a vedľajšie účinky

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,keďže už rok ma trápia ťažkosti so zápalom v pošve, príznaky žltý výtok a občasné svrbenie. Vybrala som Polygynax, niekolko balení Macmiroru a robila si výplachy Rosalginom. Naposledy mi bez lekárskeho predpisu predali Gynoflor a mala som vybrať celé balenie. ( bála som sa to povedať svojmu gynekologovi keďže to bolo na predpis). Vybrala som 10tabletiek, ale už asi pri 6tej som pocitovala vedlajšie účinky a to občasné pálenie. Ešte asi týžden po dobratí som toto pálenie pociťovala. Otázka je či som si tým mohla niečo poškodiť, alebo zhoršit. Alebo či by to mohlo mať nejaký súvis s problémom so štítnou žlazou ked užívam Euthyrox polovicu z 25mg. Ci to nesúvisí s nejakou látkou, ktorú obsahuje Gynoflor. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste užívať vaginálne probiotiká. Z toľkých užívaných liekov mohlo dôjsť k porušeniu vaginálnej mikroflóry. Užívanie liekov na štítnu žľazu nemá vplyv. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.