Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,980 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mioma

  , Autor:

  Pan Ginekolog este by som sa chcela spitat to pichanie môze súvisiet Miomou ? Lebo pretým kim som nezacala uzivat tieto lieky a kim som.mala mestruaciu vzdy pred mestruaciu ma pichalo v konecniku ,,,môze to spôsobovat mioma ? Súvisý to z miomou ? E este jednu otazku lieki uz berem 3 mesiac teras zasa znova dalsie 3 mesiace budem pit druhu skatulku takze dokopi 6 mesiacou bez mestruaciu nestane sami daco ?? Ked nebudem mat celych 6 mesiacou mestruaciu ??? Jeto normálne 6 mesiacou bez mestruacie ? Prosim.pri kazdej jednej otazke odpoved velmo vas prosim ,,A este malu otazocku ,,,Ved tento LUTENYL comi ginekolog predpisal vraj zastavuje rast miomu vraj ani operaciu nebudem musiet podstupit ,,inac tazkosti nemam ziadne malinka bolest co citim je tá zeju tam citim a to pichanie v konecniku muslite ze po 6 mesiacov by zmisla ta mioma cilen sa zmensi a aj ked by bola malá zebysa velmo zmensila ajtak bysom musela podstupit operacou ? A vsimam si ze ked jem mliecne virobki pecivo ,,,a dokonca viprazane jedla a siry tak mam bolesti anafuknute brucho ,,,, sovisy to aj z jedlom mam si davat pozor co jem ? Co pijem ,,,Velmo vas prosim na oazky odpovede prin kazdej jednej ,,,vopred dakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myóm sa užívaním liekov môže iba zmenšiť, nezmizne už. Spomínané bolesti, ako aj pichanie môžu alebo mohli byť spôsobené myómom. Menštruáciu máte umelo oddialovanú. Je to niečo na spôsob hormonálnej antikoncepcie. Na základe Vášho opisu si ale myslím, že máte intoleranciu laktózy, teda kravského mlieka, keďže ako opisujete, zle tolerujete mliečne výrobky. S myómom to nesúvisí. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho gynekológa, ktorý pozná všetky informácie, ako aj všetky okolnosti. Pri pretrvávaní ťažkostí s trávením navštívte gastroenterológa.

Podobné otázky

 • Maternica

  , Autor:

  Ale pán ginekolog podla vás sú moje priznaky tykajuce sa rakovinny ? Mislim to ze potych tabletkach 4 mesiace bez mestruacie a piaty mesiac som stratila krv ,,ginekolog povedat ze to nieje z miomi ze mioma je mala aleze jeto z maternice jeden den som krvacala a mala bolesti na maternici na druhi den som uz nekrvacala ani nekrvacam ani bolesti uz nemam ,,mate stym skusenosti ze mohe priznaky sa tykaju rakovinny ci jeto normalne ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, my lekári nie sme veštci, neviem Vám bez absolvovaných vyšetrení povedať nič bližšie. Ak by sme vedeli len takto na diaľku diagnostikovať a liečiť pacientov, návšteva nemocnice by nebola ani potrebná. Je potrebné najprv realizovať navrhovaný zákrok a až na základe neho sa Vám bude vedieť Váš gynekológ bližšie vyjadriť.

 • Maternica

  , Autor:

  Pan ginekolog este stale celich 5 mesiacov berem tie lieky Lutenil aby bola mala.,,mioma bola som.bez mestruacie prve 4 mesiace ,,,tento 5 mesiac vcera ma velmo bolela maternica a velmo som krvacala a pri krvacani na taulete zomna visli take male cervenene ako mesa ,,, dost som krvacala a mala som v maternici bolesti velke ,,Dnes rano som zasla u ginekologa vraj mi chce spravit taku malu operaciu v maternici aby videl od coho som mala to krvacanie ,, Bojim sa aj ginekologa opitat ci nemozem mat rakovinu maternicii ale sa bojim opitat ,,, preco mi Ginekolog nevezme krv a chce mi spravyt operaciu na maternicii vraj musi stadial daco vibrat nerozumela som co tým mislý ze musi vibrat a vraj vidiet od coho som stratila tolko krvy ,,,, vraj mi spravy operaciu v maternici a odosle dagde tu krv aby videl visledky ale ze vraj ak chcem zeto zalezi namna ci chcem tu operaciu alebo nie ,,ak by som nesla a stratila som krv vcera moze sami nieco stat ? Mam daaku chorobu ??? Mozem mat rakovinu maternice ake mozu byt priznaky rakova maternice ? Preco som vcera tolko krvacala led beriem lieky lutenil aby som nekrvacala ? Musim ist na tu operaciu? Prosim na kazdu jednu otazku odpoved ,,,,velmo prosim na kazdu jednu otazku odpoved ,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, ze Vám gynekológ chce urobit hysteroskopiu, čo je krátky výkon, kedy sa kamerkou pozrie do dutiny maternice a zoberie sa vzorka zo sliznice maternice. Nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, ani okolnosti, preto sa nemôžem vyjadriť, či sa môže jednať o rakovinu. Príčinu Vašich ťažkostí by sa mohlo podariť objasniť po zákroku. Určite sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa najlepšie môže vyjadriť k Vášmu stavu.

 • MIOMA

  , Autor:

  No Bola som u ginekologa vraj sa zmensila zeje velmo malá pretim bola 2 centimetre teras je 1 cela nula ,,ja nechapem aky ste ginekolog ked neviete odpovedat na moju otazku ,,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myóm veľkosti 1 cm Vám ťažkosti určite nerobí, ani 2 cm myóm. Príčin Vašich ťažkostí môže však byť viacero. Ordinovať naslepo, bez poznania výsledkov vyšetrení a poznania okolností, je maximálne neprofesionálne.

 • Mioma

  , Autor:

  Pan doktor mam Miomu 2 cm metrovu je podla vas 2 cm mioma velka ? Uzivam lieky Lutenil uz vise 3 mesiace ,,, a som potych 3 mesiacov bez menstruacie ,,bola som u svokho Ginekologa a vraj sa nezmensila je rovnaka ,,,opitala som sa ho ci bisom mohla z 2 cm miomou ist na operaciu a on povedal vraj budem mat problemi ,,, mioma mi tazkosti robi vzdy na datum.17 nacteho som.dostavala mestruaciu a pichalo ma ako z ihlou v lonecniku aj v posve ,,,no ako uzivam.tieto lieki Lutenyl uz ma tak velmo nepicha ,,len trosku hrozne sa bojim dokonca mam krce ako so dokoncila skatulku liekou ,,ten ginekolog mi zasa nasadil znova dalsie 3 mesiace pit lieki a zasa budem dalsich 3 mesiace bez mestruacie ,,, bojim.sa obavam.sa o svoje zdravie a svoj zivot som v zahranicii v Belgicku niesom dohe roki na sk preto som vihladalla vas ....Pan ginekolog podla vas 2 cm mioma je velka ? A keby som 2 cm miomou postupila operaciu a vibrala ju mala by som komplikacie daake co bysa mi.mohlo stat ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 2 cm myóm nespôsobuje väčšinou žiadne ťažkosti, je to malý rozmer. Ak však u Vás spôsobuje ťažkosti a nezaberá ani liečba, môže sa pouvažovať o jeho odstránení. Každá operácia so sebou nesie isté riziko komplikácií, dopredu sa Vám ale neviem vyjadriť, každý organizmus je individuálny.

 • MIOMA

  , Autor:

  Takze Pán doktor ,,,podla vas ako ste aj.povedali mioma sa moze od liekou zmensit a aj zväcit ? Ak som dobre rozumela ste mi aj na moju otazku odpovedali ze ak sa zmensi mioma tak nieje nutná operacia ,,ale moze sa kludne zvecovat a robyt zasa problemy ,,,,tak pptom aj ked sa zmensi a nebude nutná operacia oneskorsie sa zasa moze zväcit ,,, tak ked si ju naham pozdejsie mi zasa moze barobyt problemy ,,tak potom co stym ???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myóm sa vplyvom liekov môže zmenšiť a po doužívaní liekov po istej dobe opäť zväčšiť. Áno, myóm sa môže zmenšiť a nerobiť ťažkosti, nemusí sa operovať, rovnako tak sa myóm môže časom zväčšiť a spôsobovať ťažkosti. Treba to odsledovať a reagovať na zmenu nálezu. Postupujte podľa odporúčaní gynekológa, ktorý Vás sleduje a pozná všetky výsledky vyšetrení a nálezov.