Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mioma

  , Autor: Mercedes

  Dobry den pan ginekolog ,,,mam.dlhsiu dobu problémy vise roka ,,,.Mam ,, Miomu zistil mito tu ginekolog ,,snazim samu visvetlit svoje problemi ale mi velmo dobre anglicky nerozumie ,, ,,Mam problemi vzdy pred mestruaciou ma pichá v konecniku a v panve ,,ale vzdy pred mestruaciu a velmo to picha a bolý ,,neviem cito nemam stej Miomi ,ginekolog mi predpisal lieki na 3 mesiace Lutenyl ale ze vraj nebudem mat mestruaciu 3 mesiace ,,tak ich pijem teras v Maji budu treti mesiac co ich pijem takze 90 tabliet mi ostaly iba 20 ,,,Samozrejme ze Ginekolog ma volal kazdy mesiac na kontrolu aby mi pozoroval miomu cisazmensuje ci nie naposledy ked som bola pred dvoma mesiacmi mi povedal ze je uz mensia ,,,no od korona virus nemôzem chodit na visetrenie a on mi cez mobyl ked mu volam nerozumie dobre anglicky ,,volal mi a vraj mi este ras predpise tie lieky na 3 mesiace znova leboze koly korona viruse ma nemoze visetrit ale jasa velmo bojim teras znova dalsie 3 mesiace bez mestruacie dokopi 6 mesiacou a tu miomu tam stale citim zema boli ,,ona neboli velmo trosku ma boly ale ju citit kazdy treti den ,,,neviem comam robyt uz ma tak velmo nepicha ako beriem tieto lieky ale vzdy ked viem ze 17,,,som dostavala nestruaciu tak ma pichne zdola v konecniku ,,Coto mize byt Pan ginekolog dakujem ,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte na maternici myóm, v závislosti od veľkosti môže robiť rôzne ťažkosti. Bez vyšetrenia a výsledkov vyšetrení sa Vám takto vyjadriť objektívne neviem. Ak spomínané lieky nepomôžu, bude pravdepodobne potrebné myóm vybrať operačne.

Podobné otázky

 • Maternica

  , Autor: Mercedes

  Ale pán ginekolog podla vás sú moje priznaky tykajuce sa rakovinny ? Mislim to ze potych tabletkach 4 mesiace bez mestruacie a piaty mesiac som stratila krv ,,ginekolog povedat ze to nieje z miomi ze mioma je mala aleze jeto z maternice jeden den som krvacala a mala bolesti na maternici na druhi den som uz nekrvacala ani nekrvacam ani bolesti uz nemam ,,mate stym skusenosti ze mohe priznaky sa tykaju rakovinny ci jeto normalne ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, my lekári nie sme veštci, neviem Vám bez absolvovaných vyšetrení povedať nič bližšie. Ak by sme vedeli len takto na diaľku diagnostikovať a liečiť pacientov, návšteva nemocnice by nebola ani potrebná. Je potrebné najprv realizovať navrhovaný zákrok a až na základe neho sa Vám bude vedieť Váš gynekológ bližšie vyjadriť.

 • Maternica

  , Autor: Mercedes

  Pan ginekolog este stale celich 5 mesiacov berem tie lieky Lutenil aby bola mala.,,mioma bola som.bez mestruacie prve 4 mesiace ,,,tento 5 mesiac vcera ma velmo bolela maternica a velmo som krvacala a pri krvacani na taulete zomna visli take male cervenene ako mesa ,,, dost som krvacala a mala som v maternici bolesti velke ,,Dnes rano som zasla u ginekologa vraj mi chce spravit taku malu operaciu v maternici aby videl od coho som mala to krvacanie ,, Bojim sa aj ginekologa opitat ci nemozem mat rakovinu maternicii ale sa bojim opitat ,,, preco mi Ginekolog nevezme krv a chce mi spravyt operaciu na maternicii vraj musi stadial daco vibrat nerozumela som co tým mislý ze musi vibrat a vraj vidiet od coho som stratila tolko krvy ,,,, vraj mi spravy operaciu v maternici a odosle dagde tu krv aby videl visledky ale ze vraj ak chcem zeto zalezi namna ci chcem tu operaciu alebo nie ,,ak by som nesla a stratila som krv vcera moze sami nieco stat ? Mam daaku chorobu ??? Mozem mat rakovinu maternice ake mozu byt priznaky rakova maternice ? Preco som vcera tolko krvacala led beriem lieky lutenil aby som nekrvacala ? Musim ist na tu operaciu? Prosim na kazdu jednu otazku odpoved ,,,,velmo prosim na kazdu jednu otazku odpoved ,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, ze Vám gynekológ chce urobit hysteroskopiu, čo je krátky výkon, kedy sa kamerkou pozrie do dutiny maternice a zoberie sa vzorka zo sliznice maternice. Nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, ani okolnosti, preto sa nemôžem vyjadriť, či sa môže jednať o rakovinu. Príčinu Vašich ťažkostí by sa mohlo podariť objasniť po zákroku. Určite sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa najlepšie môže vyjadriť k Vášmu stavu.

 • MIOMA

  , Autor: Mercedes

  No Bola som u ginekologa vraj sa zmensila zeje velmo malá pretim bola 2 centimetre teras je 1 cela nula ,,ja nechapem aky ste ginekolog ked neviete odpovedat na moju otazku ,,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myóm veľkosti 1 cm Vám ťažkosti určite nerobí, ani 2 cm myóm. Príčin Vašich ťažkostí môže však byť viacero. Ordinovať naslepo, bez poznania výsledkov vyšetrení a poznania okolností, je maximálne neprofesionálne.

 • Mioma

  , Autor: Mercedes

  Pan doktor mam Miomu 2 cm metrovu je podla vas 2 cm mioma velka ? Uzivam lieky Lutenil uz vise 3 mesiace ,,, a som potych 3 mesiacov bez menstruacie ,,bola som u svokho Ginekologa a vraj sa nezmensila je rovnaka ,,,opitala som sa ho ci bisom mohla z 2 cm miomou ist na operaciu a on povedal vraj budem mat problemi ,,, mioma mi tazkosti robi vzdy na datum.17 nacteho som.dostavala mestruaciu a pichalo ma ako z ihlou v lonecniku aj v posve ,,,no ako uzivam.tieto lieki Lutenyl uz ma tak velmo nepicha ,,len trosku hrozne sa bojim dokonca mam krce ako so dokoncila skatulku liekou ,,ten ginekolog mi zasa nasadil znova dalsie 3 mesiace pit lieki a zasa budem dalsich 3 mesiace bez mestruacie ,,, bojim.sa obavam.sa o svoje zdravie a svoj zivot som v zahranicii v Belgicku niesom dohe roki na sk preto som vihladalla vas ....Pan ginekolog podla vas 2 cm mioma je velka ? A keby som 2 cm miomou postupila operaciu a vibrala ju mala by som komplikacie daake co bysa mi.mohlo stat ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 2 cm myóm nespôsobuje väčšinou žiadne ťažkosti, je to malý rozmer. Ak však u Vás spôsobuje ťažkosti a nezaberá ani liečba, môže sa pouvažovať o jeho odstránení. Každá operácia so sebou nesie isté riziko komplikácií, dopredu sa Vám ale neviem vyjadriť, každý organizmus je individuálny.

 • MIOMA

  , Autor: Mercedes

  Takze Pán doktor ,,,podla vas ako ste aj.povedali mioma sa moze od liekou zmensit a aj zväcit ? Ak som dobre rozumela ste mi aj na moju otazku odpovedali ze ak sa zmensi mioma tak nieje nutná operacia ,,ale moze sa kludne zvecovat a robyt zasa problemy ,,,,tak pptom aj ked sa zmensi a nebude nutná operacia oneskorsie sa zasa moze zväcit ,,, tak ked si ju naham pozdejsie mi zasa moze barobyt problemy ,,tak potom co stym ???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myóm sa vplyvom liekov môže zmenšiť a po doužívaní liekov po istej dobe opäť zväčšiť. Áno, myóm sa môže zmenšiť a nerobiť ťažkosti, nemusí sa operovať, rovnako tak sa myóm môže časom zväčšiť a spôsobovať ťažkosti. Treba to odsledovať a reagovať na zmenu nálezu. Postupujte podľa odporúčaní gynekológa, ktorý Vás sleduje a pozná všetky výsledky vyšetrení a nálezov.