Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,806 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Porod

  , Autor:

  Dobry den, popri porode som mala problem ze sa mi placenta nechcela oddelit od maternice. Strasne som stratila vela krvi kym mi to doktorka rucne vo mne nenapravila. Chcela som sa teda spytat ci sa mi to moze stat aj pri druhom porode alebo je tam sanca minimalna? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každé tehotenstvo, ako aj pôrod, či výchova dieťaťa je individuálna. Šanca, že sa to zopakuje je malá, ale možte to spomenúť pri prijme na pôrodnú sálu pred nasledujúcim pôrodom.

Podobné otázky

 • Výtok po pôrode trvajúci už 6 mesiacov

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, pán doktor.
  Som 6 mesiacov po pôrode, dcérka sa narodila v 39tt vyvolaným pôrodom kvôli hepatopatii v tehotenstve. Otehotnela som vďaka IVF kvôli veľmi nízkej hladine AMH vo veku 39 rokov. Už počas tehotenstva som mala výtok, ktorý mi nespôsoboval problémy a pripisovala som ho samotnému tehotenstvu. Po pôrode výtok neprestal, najskôr som ho pripisovala čisteniu maternice a pôrodných ciest, neskôr som myslela, že mi každú chvíľu príde menzes. Ten mi prisiel po cca 5 mesiacoch po pôrode, ale výtok nezmizol. Je hlienovitý ale redší, mierne sfarbený dožlta, nespôsobuje pálenie ani svrbenie, vôbec nič, len je. Neustále musím nosiť intimky, v lete do plaviek tampóny. Skúsila som Gynimun, Silvercaps tablety, minuly týždeň opäť Gynimun. Nič nepomáha… samozrejme, riešila som to so svojou gynekologičkou, ktorá pri kontrole nevidela nič, žiaden zápal ani nič podobné a kultivácia vyšla v poriadku. Odporučila mi preventívne probiotiká, ktoré som už aj predtým užívala. V minulosti (rok 2006) som mala robenú konizaciu krčka a porod mi vyvolávali medikamentozne a aj mechanicky (balónikom). Chcela som sa Vás opýtať, či ste sa s niečim podobným počas svojej praxe stretli, či by bolo vhodné nejaké ďalšie vysetrenie alebo je to bežné a neostava mi nič iné, len sa s tým naučiť žiť? Veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na trhu je viacero vaginálnych probiotík, skúsil by som ešte iné okrem už spomínaných. Ak boli výsledky vaginálnych a USG vyšetrení, ako aj výterov poriadku, nie je potrebná žiadna antibiotická ani antimykotická liečba. Takto je však veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Opakovana mykóza

  , Autor:

  Dobrý deň som 3 mesiace od pôrodu..už dva roky má trápia kvasinkove infekcie cez tehotenstvo som to mala v jednom kuse..a teraz zase ale strašne silné to je už som z toho zúfalá gynekológ vravel že mu mám až v pondelok zavolať kedy má zoberie najprv ma chcel zobrať 20teho ale to som už začala naliehať že naozaj sa to nedá vydržať tak že v pondelok mám zavolať a že uvidíme čo sa dá s tým robiť... Pán doktor ja už nevládzem s týmto žiť veď je to hrozne stále dokola ja to preliecim a znova a už ani mastičky nezaberajú ale tak hrozne to páli a svrbí že sa to nedá... Prosím vás z čoho toto môže byť že sa to stále dokola vracia veď to není už zdravé sex už pomaly nemám lebo vždy keď mám tak to mám zase..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte si v pravidelných intervaloch vaginálne probiotiká. Vhodné bude realizovať aj rozšírené kultivačné vyšetrenie na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy. Pri potvrdení infekcie bude potrebné preliečiť aj partnera.

 • Bolestivý styk

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 20rokov. S partnerom sme mali 1x sex pred rokom, no stále sa to u mňa nezmenilo a je to bolestivé. Bola som na preventívnej prehliadke u gynekologičky a povedala mi, že mam dosť elastickú blanu a stretáva sa s tým, že u niektorých žien sa perforuje až po pôrode. Dá sa tento problém nejak riešiť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, dá sa tomu pomôcť chirurgicky. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Pohlavný styk po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň, som 11 týždňov po prirodzenom pôrode. Robili mi nástrih hrádze no aj napriek tomu som sa ešte natrhla. Bola som na kontrole po šestonedelí a doktor povedal, že je všetko v poriadku. Až po tejto kontrole keď mi potvrdil ze je všetko ok sme chceli vyskúšať s priateľom pohlavný styk no ani ku tomu nedošlo lebo už len pri pokuse o vniknutie mam veľké bolesti. Chcela by som sa Vás opýtať či to je v poriadku a aj napriek tomu máme v tom pokračovať a po čase to vymizne alebo mam navštíviť lekára z dôvodu týchto bolestí? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je popôrodné hojenie individuálne v závislosti od viacerých okolností, hlavne od rozsahu pôrodného poranenia a hojivosti u danej ženy. Niekedy to trvá o niečo dlhšie, aj pol roka. Takto sa Vám však k zhojeniu neviem bližšie vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruacný cyklus - dieťa

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 20 rokov a mám problémy s menštruáciou. Menštruáciu som mala tento rok iba 2x a to konkrétne 7.3. (1 deň slabé krvácanie) a 5.5. (Pol dňa silnejšie krvácanie. Keďže mám trombofíliu, hormonálné tabletky ani injekciu na vyvolanie menštruacie mi nemôžu dať. Na trombofíliu berieme iba tabletky na riedenie krvi cez leto. Menštruácia mi stále neprišla. Zápaľ, cystu ani žiadné problémy nemám. Môj gynekológ mi nevie poradiť iba toľko, že treba počkať. Keďže mám túto chorobu a pri tejto chorobe je potrat dosť zvyčajný a moja menštruácia je taká aká je, začínam sa báť, že dieťa nebudem mať. Vedeli by ste mi poradiť aký máte na to názor?! Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak v dohľadnej dobe plánujete, bude potrebné zistiť príčinu nepravidelného cyklu. Ak keď otehotnieť sa dá aj bez menštruácie, vhodné by bolo realizovať hormonálny profil. Nepoznám síce bližšie okolnosti trombofilného stavu, ani jeho závažnosť, ale nemyslím si, že vyvolanie menštruácie je u Vás jednoznačne kontraindikované. Áno, trombofilný stav je jednou z najčastejších príčin potratov, treba však povedať, že neliečený, či nediagnostikovaný, ak užívate lieky alebo aplikujú sa injekcie nízkomolekulárneho heparínu, žena otehotnie, vynosí aj porodí.