Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,438 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Porod

  , Autor: Lenushka333

  Dobry den, popri porode som mala problem ze sa mi placenta nechcela oddelit od maternice. Strasne som stratila vela krvi kym mi to doktorka rucne vo mne nenapravila. Chcela som sa teda spytat ci sa mi to moze stat aj pri druhom porode alebo je tam sanca minimalna? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každé tehotenstvo, ako aj pôrod, či výchova dieťaťa je individuálna. Šanca, že sa to zopakuje je malá, ale možte to spomenúť pri prijme na pôrodnú sálu pred nasledujúcim pôrodom.

Podobné otázky

 • Hrčky na genitáliách

  , Autor: Majks91

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, som v 28. týždni tehotenstva a na ohambí, konkrétne na veľkých pyskoch a pri pošvovom vchode som objavila podkožné hrčky. Niesú zapálené ani hnisavé,občas svrbia, ale umytím prestanú. S manželom počas tehotenstva styk nemáme, čím sa to teda vytvorí?Môžu byť hrčky v mojom stave nebezpečné? Zmiznú po pôrode? Alebo bude potrebná špeciálna liečba? Moja pani Doktorka pri vyšetreniach veľa toho nepovie a ak sa nepýtam tak už vôbec. Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. V tehotenstve sú takto kožné zmeny pomerne časté. Môže to byť ukladanie tuku, prípadne sa tiež môže jednať o upchatie žliazok, či kožných folikulov. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám na základe vyšetrenia a videnia nálezu bude vedieť objektívne vyjadriť.

 • Mutacia klkov

  , Autor: Angelika92

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať. Bola som u DR. Najprv ma vyplasila s dvojickami a nasledne povedala ze plod je len jeden (vitálny, bije srdiečko) a druhe co vidí je nejaká mutacia klkov čo môže spôsobiť potrat. Som 6+2tt. Dosť ma to trápi a bojím sa toho, pri každom pichnuti niekde už mám paniku. Minulý cyklus som spontánne potratila v 5tt. Môžu to byť zvyšky z potratu predtým? Je možné prísť aj k úspešnému pôrodu kvôli tomu? Môže to zle ovplyvniť aj plod? Mam poradňu o 2t ale nedokážem na to prestať myslieť a premýšľať z čoho to je. Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj keď chápem Vaše obavy, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť neviem. Ak sa Vášmu obvodnému gynekológovi niečo nezdá, mal by Vás odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Odporúčam sa objednať na PTS (prvotrimestrálny screening), ktorý sa realizuje medzi 11. - 14. ukončeným týždňom tehotenstva.

 • Genitalne bradavice v tehotenstve

  , Autor: zufalam

  Dobrý deň chcem sa spýtať už pred tehotenstvom som mala problém s geniálnymi bradavicami ktorych som sa síce zbavila ale v teraz v tehotenstve sa mi objavili znova momentálne som v 32tt mám ich cca 5 . Gynekologička mi povedala že ona by s ich odstránením pockala až po pôrode že ak ma moc neobťažujú. Alergologicka mi zas odporúčala odstrániť. Celé tehotenstvo cítim diskomfort a vnútornú nepohodu keďze stále na to myslím že mám niečo take dole taktiež sa bojím kvôli tomu aj oholiť že čo ak si nejakú odrezem. Moja otázka znie objednala som sa odstránenie laserom myslite že to je v mojom štádiu bezpečne pre bábätko ? Nehrozí náhodou nejaká infekcia alebo niečo čo by mohlo ohroziť tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lokálne ošetrenie laserom nemá na tehotenstvo vplyv. V závislosti od štádia a rozsahu sa musí stanoviť aj spôsob pôrodu. Nevidel som nález, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorý sa Vám vedia najlepšie a najobjektívnejšie vyjadriť.

 • cylindrické porcio

  , Autor: Nikita123

  Dobry deň chcem sa spytat co znamená
  cylindrické porcio s priečne štrbinatou brankou?
  a este jedna otazka
  Čo znamená periorificiálna ectropia? ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, normálny krčok maternice má cylindrický tvar, podlhovastý, oblý. Ak žena ešte nerodila, bránka je jamkovitá. Ak už rodila, bránka je štrbinovitá. V okolí vonkajšej bránky máte na krčku ectropium, čo je pomerne častý nález u žien po spontánnych pôrodoch, kedy sa posunie hranica epitelov kanála krčka maternice a vonkajšej plochy krčka maternice vplyvom spotrebovania krčka, vytvorenia pôrodníckej bránky a po pôrode opäť sformovaním krčka maternice. Najvhodnejšie je sa v prípade nejasností pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Bolesti a nafukovanie

  , Autor: Mon1806

  Dobrý deň chcem sa opýtať som po druhom porode a mám otocenu maternicu naopak to som mala aj po prvom ale problém je ten že keď som brala antikoncepciu dva mesiace nemala som žiadne ťažkosti , nenafukovalo má , nemala som bolesti a kŕče v podbrušku , prestala som ju užívať a tieto bolesti sa znova vrátili a su strašne intenzívne celý mesiac , mám sa vrátiť naspäť k antikoncepcii ? Prečo pri bráni som také bolesti nepociťovala a nemala ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pojem "maternica otočená opačne" neexistuje. Jedná sa o, síce menej časté, zadné postavenie maternice, teda RVF. Príčin ťažkostí môže byť viacero. Ak ste počas užívania hormonálnej antikoncepcie nemali žiadne ťažkosti, môžete opäť začať s jej užívaním. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je tlmená ovulácia, teda vaječníky sú tlmené. Nedochádza tiež k výraznejším zmenám rastu sliznice maternice, maternica nie je tak prekrvená. To všetko sú možnosti príčin bolestí v podbrušku. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý určí ďalší postup.