Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,286 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zápal maternice

  , Autor: vikina-s

  Dobrý deň chcem sa opýtať minulý piatok mi zistil gynekológ zápal maternice chcem sa opýtať či trvá liečba dlho a ako a prečo zápal maternice môže zato aj časté zápaly močových ciest? A chcem sa opýtať, čo znamena ak mi povedal, ale nevysvetlil, že nález na maternici pri vyšetreni a, keď mi vyšli kultivácie dobre tak by mala aj cytologia, či to spolu nesúvisí? A čo môže spôsobiť zápal maternice myslím tym nejaké ťažkosti ďakujem veľmi pekne za odpoveď a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je to veľmi individuálne, záleží na náleze, okolnostiach a výsledkoch vyšetrení. Aj čo sa týka prejavov, môžu byť individuálne, od bolesti v podbrušku, krvavých zapáchajúcich výtokoch, teplotách s triaškami, ako aj problémami s močením. Kultivačné a cytologické vyšetrenie sú dve samostatné vyšetrenia zisťujúce niečo iné. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky výsledky vyšetrení ako aj okolnosti.

Podobné otázky

 • Zápal maternice/vaječníkov

  , Autor: Nika24

  Dobrý deň. 9 mesiacov ma opakovane trápia infekcie močovych ciest. Neustále sa liečim ATB. Taktiež mám trochu opuchnuté podbruško. Pociťujem aj slabé tlaky a občas slabé štípanie v podbrušku. Výtoky mám biele bez zápachu. Svrbenie nepociťujem. Skôr len slabé štípanie. Menzes mám v poslednom čase slabý ale užívam HAK Mistra tak to môže byť spôsobené tým. Krvácanie mimo menštr.nemám. Urológ mi odporučil gynekologické vyšetrenie. Či sa nemôže jednať o chlamýdie. Gynekologička ma však objednala až o mesiac. Myslíte že sa môže jednať o nejaký zápal maternice alebo vaječníkov? Nemôže sa to do mesiaca skomplikovať? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je veľmi tažké sa takto bez poznania bližších informácií a okolností, ako aj vyšetrení objektívne vyjadriť. Teoreticky sa môže jednať o viacero diagnóz. Odsledujte si to. Pri zhoršení stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa skôr.

 • Sono

  , Autor: vikina-s

  Dobrý deň chcem sa opýtať raz som písala, že mi zistil gynekológ zápal maternice a spomenul nález cytologiu som mala negatívnu a čaká ma, ešte sono malej panvy a ja rozmýšľam, či je potrebne sono,ak bola cytologia negatívna ono pre mňa je dosť nepríjemné a aj bolestivé to vyšetrenie vaginálne, alebo radšej to prekonať a ísť na sono ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam absolvovať ultrazvukové vyšetrenie. Pre žiadnu ženu nie je vaginálny ultrazvuk príjemným vyšetrením, ale prínos z neho je dôležitý.

 • zápal

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý den, ako sa prejavuje a ako vzniká zápal maternice? Je to časté ochorenie, alebo skor zriedkavejšie? A dá sa zistit pri bežnom gyn. vyšetrení a ultrazvukom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zápal maternice nie je úplne raritné ochorenie, aké väčšinou si s tým ženský organizmus poradí sám. Môže sa prejaviť bolesťami v podbrušku aj mimo menštruácie, zvýrazňujúce sa počas menštruácie, rôznymi typmi výtokov, aj zapáchajúcimi, predĺženým alebo nepravidelným krvácaním, prítomnými kusmi krvných zrazenín, rôznymi ďalšími nešpecifickými príznakmi. Môže však prebiehať úplne bez príznakov. Ak žena nemá ťažkosti, pri bežnej preventívnej kontrole sa nemusí zistiť.

 • bodave bolesti v podbrusku

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, mám už dva roky po kyretáži a stále mám niekedy bodavé bolesti v podbrušku a k tomu je pridružená aj flatulencia. Mala som už aj dva krát zápal maternice a mám časté mykozy ale nemyslím si že je to znova zápal lebo pri pohlavnom styku bolesti nemám. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  aká je vaša otázka? Ak sa chcete spytať na bolesti v podbrušku a flatulenciu v súvislosti s kyretážou nemyslím si, že to spolu súvisí.