• hodnoty

    , Autor: stanka10

    Dobry deň pán doktor, dnes som bola na prvotrimestrialnom skríningu v 12+1 ( podľa utz 12+5), kde mi vyšli všetky hodnoty na základe komplexného vyšetrenia 1:20000. Akurat doktor mal poznačené rastový vývoj alebo ako sa to vola, keď je spomalený vývoj riziko v 1:122 , ale vravel, že to v budúcnosti by mohlo byt kvôli nedostatočnej funkcii placenty, tak mi predpísal aspirin 150mg pred spanim (avšak v lekarni mali len 100mg a lekárnicka vravela, že to staci). Chcem sa vás opytat, predpísanie toho lieku je podľa vás OK? Stačí 100mg na deň? Čo sa týka výsledkov: papp-A mi vyšlo 0,45mom, volny beta hcg 0,82mom, NT 1,8, nosná kostička prítomná. Ja mám 24 rokov, vazim 49 kg, zdravotné ťažkosti doteraz žiadne. (Beriem lieky len na štítnu zlatu, po gynekologickej stránke som ok), ďakujem krásne za odpoved

    Dobrý deň, áno spomínaná dávka je postačujúca, aj vzhľadom k Vašej Váhe. Užívanie lieku je čisto preventívne.