Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,302 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Časté zápaly a bolesť kostrče

    , Autor: Becky

    Dobrý deň. Už som vám viac krát písala. Mám 30 rokov, moje problémy začali cca pred rokom. Mala som výtok a veľké bolesti v podbrušku. U gynekológa som absolvovala vyšetrenie, urobil mi výter a sono. Výter bol v poriadku a na sone sa ukázalo že mám zrasty po 2 operáciách prasknutého slepého čreva a aj viackomorovú cystu. Odporučil mi operáciu. Mne sa však neustále vracajú zápaly, svrbenie a niekedy ma zvykne svrbieť aj konečník a tiež mávam veľké bolesti kostrče. Prosím poradíte mi o čo by mohlo ísť? Už som zúfalá. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, spomínané ťažkosti môžu byť spôsobené pooperačnými zrastmi. Bez operačného riešenia to zrejme nepôjde, takto sa Vám však bližšie vyjadriť neviem. Čo sa týka svrbenia pošvy, skúste užívať vaginálne probiotiká, realizujte si vaginálne výplachy. Čo sa týka svrbenia konečníka, odporúčam realizovať výter z konečníka, na základe ktorého sa nasadí potrebná liečba.