Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Problém

  , Autor: Kika_d2

  Dobrý deň, mám nasledovný problém.
  Mám bolesti v podbrušku a buď príznaky tehotenstva alebo PMS, neviem to identifikovať , sú si dosť podobné.
  Menštruácia mi mešká 10 dní, včera som si robila test, bol negatívny.
  No dnes som začala špiniť, hnedý výtok.
  Možno to je začínajúca menštruácia, no v prípade, že nie, ako ďalej postupovať? Spraviť si test alebo jednoducho čakať na menštruáciu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test nemá zmysel robiť skôr ako na 14. deň meškania menštruácie. Ak u Vás nie je vylúčené tehotenstvo, môžete si skúsiť zopakovať tehotenský test o niekoľko dní alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia krvi ako aj USG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo a stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

 • Palenie a bolesť

  , Autor: Strnadova

  Dobrý deň ,mám taký problém cca 3 týždne... pálenie a bolesť pošvy ... počas dňa nič necítim...ale ako náhle príde večer vždy ma začne pošva páliť a bolieť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám neviem pomôcť. Je potrebné gynekologické vyšetrenie, výter z pošvy a na základe výsledkov vyšetrení sa nasadí potrebná liečba a určí ďalší postup.

 • Hnedý výtok týždeň po menštruácii

  , Autor: M.B.

  Dobrý deň,môj gynekológ má medzi sviatkami dovolenku, tak hľadám radu u Vás.
  Menštruácia mi začala 13.12. a skončila 19.12. Od 27.12. mam taký hnedý výtok, ako keby dočisťovanie.
  Styk s priateľom som už mala odvtedy, čo mi menštruácia skončila, nechránený. Nemám nijaké bolesti, pálenie, svrbenie.
  Skoro 2-3 týždne beriem lieky Oprazole a Costi Domperidon. Minulý mesiac som mala asi 2 týždne po menštruácii ružovohnedý výtok, ktorý trval asi 2-3 dni. Žiadne bolestí, zápach, svrbenie.
  O aký problém môže ísť? Mohlo by to byť aj skrz ovuláciu?
  Ak áno, netrvá to nejako dlho?

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie na 14.-15. deň cyklu môže byť aj ovulačné špinenie, ktoré trvá väčšinou do 3 dní. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvacanie

  , Autor: Katka 23

  Dobry vecer prajem , chcela by som Vas poprosit. Mam dobru kamaratku , ma 40 rokov , od mladosti ma hormonalny problem , nedostane menstruaciu bez antikoncepcie. V 17 rokov dostala prvy krat aj posledny , odvtedy uziva antikoncepciu. Oznamili jej , ze antikoncepcia ma 3 fazovu , jej nahradza vajecniky abude mat problem z otehotnenim. 23 rokov uziva antikoncepciu , menstruaciu ma tak 3 dni. Len stalo sa jej , ze cely mesiac oktober krvacala- spinila , jej gynekologicka , bola PN a ona nesla zastupujucej , pockala si na svoju. Samozrejme , ze urobila chybu. Krvacala- spinila cely mesiac oktober , potom sa to samo zastavilo a na druhy mesiac november dostala uz normalne menstruaciu. Ku svoje gynekologicke sa dostala az teraz v decembri. Bola vysetrena a gynekologicka povedala , ze je v poriadku. Medzi recou jej ale povedala , ze to mohlo byt z viacerych dovodov prechladnutie , tehotenstvo... Prosim Vas , je mozne , ked ma hormonalne problemy a uziva antikoncepciu , uz dlhe roky aby zostala tehotna ?
  Dakujem Vam.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo málo pravdepodobné. Obvodný gynekológ vie jednoznačne vylúčiť tehotenstvo odberom krvi na beta HCG.

 • Po hysterektomii

  , Autor:

  Pan doktor, som pol roka po hysterektomii s odstanenim vaječnikov. Moj problem spočiva v tom, že už neviem dosiahnuť orgazmus. Chcela by som sa opytať, či nie je nejaka prirodna alternativa liečby, aby sa to aspoň trocha zlepšilo, Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existujú rôzne voľnopredajné preparáty s fytoestrogénmi, prípadne rôzne lubrikačné gély, môžete ich vyskúšať.

 • Problém s prsnikmi

  , Autor: Mysiatko

  Dobrý deň, mam problém s prsnikmi. Min. mesiac ma začali okolo ovulácie bolieť, boli úplne navrete na dotyk bolestivé, dokonca mi z prsníka vytekalo mlieko z laveho, z pravého niečo tmavé(iba pri mechanickom tlaku)Mám za sebou 2 sekcie, deti majú 10 a 8, obe boli kojene.Nekojim cca 5 rokov.Samozrejme som bola u gyn. odobral krv na prolaktin-vraj bol v norme, taktiež sa podaril ster, ale iba z laveho prsnika z pravého, kde išlo niečo tmavé sa ster nepodaril, resp. Už nič nevytekalo. Sono prsníka tiež v poriadku. Prsniky boli akoby plne mlieka. Uľavilo sa mi až po spustení menštruácie a to 25.11.. Teraz opäť ovulácia a prsniky začínajú byť bolestivé/navrete. /Prsniky boli citlivé aj po skončení menštruácie, ale menej./ Prosím o info aké ďalšie vyšetrenia by boli vhodné, prípadne čo si dať na úľavu. ANTK neberiem. Prsniky min. o číslo väčšie a bolestivé. Zatiaľ nemám pocit, že by sa tvorilo mlieko, ani nic nevyteka, každopádne uvidím do spustenia menštruácie. Vopred ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jednalo o patologicky výtok z prsníka, netreba to podceňovať. Vylúčiť treba aj infekciu, nepoznám výsledok kultivácie, ani výsledky ostatných vyšetrení, hormonálny profil, zápalové parametre, či prípadne onkomarkery. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné by bolo realizovanie vyšetrenia v mamárnom centre, kde by sa Vám vedeli najobjektívnejšie vyjadriť a určiť ďalší postup.