• hpv virus

    , Autor: ketrin88

    dobrý den, mam pozitivne vysledky na hpv virus. mam 31 rokov, 1 dieta. da sa to aj inak ,,liečit,, ako ockovanim (gardasil9) ? Dozvedela som sa, ževraj otehotnením a porodom sa môžu zmeniť vzsledky na negativne. Je to pravda ? totižto chceme druhe dietatko a dr.praveže nam neoporucala otehotniet teraz. ako postupovat ? dakujem

    Dobrý deň, HPV infekcia je vírusová infekcia, podobne ako chrípka, či herpes. Infekcia môže spontánne vymiznúť, nie je na to potrebné tehotenstvo. Nepoznám však Vaše výsledky, záleží však od druhu HPV vírusu. Existuje niekoľko stovák HPV vírusov, nízkorizikové, stredne a vysokorizikové. Záleží aj od výsledku cytológie, či sa jedná o LSIL (CIN I) alebo HSIL (CIN II, III alebo CIS). Očkovanie jednoznačne odporúčam bez ohľadu na výsledok. Pri pozitivite HSIL je liečba operačná - vykonáva sa konizácia a kyretáž. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.