• Očkovanie hpv

    , Autor:

    Pekný deň v prvom rade dakujem za odpoved no predsa mam este jednu otázku. Iný gynekológovia mi radia dat sa zaočkovať aj ked mi vyslo lsil tak som sa rozhodla ze sa dám bo pred pár dnami som bola u svojeho gynekológa ktorý mi vraví aby dom to zvážila rste po veľkej noci mi maju byt robené nové vyšetrenia aj HPV on tvrdí ze ak mi vyslo Lsil je viac ako pravdepodobne ze mam HPV a podľa neho je očkovanie uz zbytočne. Co by ste mi vy poradili. Vopred dakujem

    Dobrý deň, očkovanie proti HPV má zmysel stále a nie je zbytočné nikdy! Očkovacia látka je polyvalentná vakcína, ktorá chráni ženu pred viacerými typmi HPV vírusov. Existujú stovky HPV vírusov, ktoré sa delia medzi nízkorizikové, strednerizikové a vysokorizikové, ktoré môžu spôsobiť rakovinu krčka maternice. Tieto očkovacie látky sú zamerané na vysokorizikové a strednerizikové typy, ktoré najčastejšie v našej populácii postihujú dievčatá a ženy a spôsobujú im problémy. Výsledok LSIL znamená, že máte dysplastické zmeny na krčku maternice nízkeho stupňa, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené HPV infekciou. Treba to určite odsledovať. LSIL sa operačne nerieši, ale sleduje. Odporúčam sa dať zaočkovať.