• Otázka

    , Autor: kvietok-2

    Dobrý deň, mám 23 a chcela by som sa opýtať či je to normálne mať vnútri vagíny do biela zafarbený hlien bez zápachu a vnútri byť necitlivá, necítiť v nej pohyb prstov, vnútorné steny vôbec necítia žiaden dotyk ani pohyb. Za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň, pošva normálne produkuje číry až mierne skalený hlien, bez zápachu. Čo sa týka citlivosti pošvy a prípadného vaginálneho orgazmu, nie je u každej ženy prítomný. Dokonca niektorí sexuológovia tvrdia, že neexistuje, že vždy sa jedná o clitoridálny orgazmus, že je pri sexe clitoris dráždený a vzruchy sa prenášajú do pošvy. Popisovaný je tzv. G bod, zdurenie žliazok okolo močovej rúry niekde pár centimetrov za pošvovým vchodom, ktorý dá sa dráždiť prstami. Ak však v pošve ani pri bežnej intímnej hygiene necítite žiadne dotyky, odporúčam návštevu gynekológa za účelom vylúčenia hormonálnej alebo neurologickej príčiny.