Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vaginalny vytok

  , Autor: MariaMaya

  Dobry den.
  Mam problem s ktorym si neviem poradit. Moj vaginalny vytok zapacha ako spermie. Trapi ma to uz par mesiacov, zapal Ci svrbenie alebo bolesti nemam len ten silny zapach. Partnera mam staleho 8 mesiacov.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy a nasadí príslušnú antimykotickú alebo antibiotickú liečbu. Naďalej dodržujte intímnu hygienu, môžete si realizovať aj vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom.

Podobné otázky

 • Bolestivý sex po pôrode a zápal

  , Autor: MajaN84

  Dobrý deň. Rodila som v januári 2020.Od júla 2020 mam silný vaginálny výtok - po tlmenom kychnuti mi nieco dole prasklo a odvtedy je ten výtok. Brala som polygymax a macmiror, nezabralo to. Lekárka mi predpísala entizol 500, keďže aj na ďalšej kontrole mi našli baktériu Prevotela. Sex je tiež od začiatku nemožný, je bolestivý, pôrod bol náročný a je tam veľa stehov. Aj po 9 mesiacoch je to problém. V tehotenstve som mala streptokoka a nebol liečený, len pribporode mi podali antibiotika.
  Mam teda niekoľko otázok:
  - kvoli dojčeniu entizol neberiem, ako sa viem zbaviť tej baktérie? Môže ju mat aj manžel? Aká je potrebna liečba? Ako sa zbavím zápalu?
  - je normálne, že sex nie je možný od porodu? Skúšali sme to prvýkrát po 3 mesiacoch od porodu a bolo to veľmi bolestivé.. Odkedy mam ten zápal, vôbec to kvôli bolesti nie je možné ... Bude to niekedy možné? Ako to mame riešiť?
  - lekárka tvrdí, že je to môže byť aj kvôli cystam v bartholiniho žľaze aj ľavá aj prava je problém , no tie mám už 18 rokov a nikdy mi nerobili veľké problémy, len raz bol operovany akútny absces.... Po pôrode a šití je fakt ze abscesy sú oveľa častejšie ale keďže dojčím, neriešim to inak len sedavymi kúpeľmi a obkladmi...
  Vopred ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa všetkého máte bakteriálnu vaginózu, výtok je typickým prejavom. K spomínanému “prasknutiu” sa vyjadriť neviem. Streptococcus sa v tehotenstve nelieči, podávajú sa antibiotiká pred pôrodom a po šestonedelí sa realizuje výter a pri pozitivite sa následne nasadí liečba. Entizol je na liečbu najvhodnejší, dočasne viete mlieko odstriekavať a kŕmiť umelou formulou počas liečby, následne sa ku kojeniu môžete vrátiť. Odporúčam po liečbe aplikovať vaginálne probiotiká, vhodné sú aj vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Po 9 mesiacoch sa už stehy v mieste šitia pôrodného poranenia nenachádzajú. K prípadným cystám Bartolínskej žľazy sa tak isto neviem takto vyjadriť, ak bude treba, je vhodné ich operačne odstrániť, kúpeľmi ich neodstránite. Cicatridina čapíky po liečbe vaginalnej bakteriózy môžete skúsiť tak isto.

 • Lepkavy vytok

  , Autor:

  Dobry den, takmer stale,, okrem menzesu, mam vytok ako pri vzruseni, aj ked nie som vzrusena. Niekedy malo, niekedy viac az mam mokre nohavicky. Avsak vytok je niekedy akoby lepkavy a taha sa. Je to v poriadku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, čím bližšie je menštruácia, tým je vaginálny výtok lepkavejší a hustejší. V tieto dni je žena najmenej plodná. Nevie, od kedy máte tieto ťažkosti, či ste ich mali aj predtým alebo nie. Nemusí sa jednať o nič ale môže sa jednať aj o vaginálnu infekciu. Ak nemáte iné ťažkosti, skúste si realizovať vaginálne výplachy, alebo užívať vaginálne probiotiká. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vrámci vyšetrenia odoberie výter z pošvy na kultiváciu a podľa výsledku prípadne nasadí potrebnú liečbu,