• Lepkavy vytok

    , Autor: Barborela

    Dobry den, takmer stale,, okrem menzesu, mam vytok ako pri vzruseni, aj ked nie som vzrusena. Niekedy malo, niekedy viac az mam mokre nohavicky. Avsak vytok je niekedy akoby lepkavy a taha sa. Je to v poriadku? Ďakujem

    Dobrý deň, čím bližšie je menštruácia, tým je vaginálny výtok lepkavejší a hustejší. V tieto dni je žena najmenej plodná. Nevie, od kedy máte tieto ťažkosti, či ste ich mali aj predtým alebo nie. Nemusí sa jednať o nič ale môže sa jednať aj o vaginálnu infekciu. Ak nemáte iné ťažkosti, skúste si realizovať vaginálne výplachy, alebo užívať vaginálne probiotiká. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vrámci vyšetrenia odoberie výter z pošvy na kultiváciu a podľa výsledku prípadne nasadí potrebnú liečbu,