Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,348 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • problem s menstruaciou

  , Autor: claudia

  Dobrý den, chcela by som sa opýtať ohľadom môjho problému.Menstruaciu som mala dostať 31.12., no namiesto toho som mala spinenie(hnedý výtok) a od 9.1.mám hlien ako pri plodných dňoch..dnes som si robila test,ale vyšiel negatívny výsledok.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak by sa menses nedostavila, vyhľadajte lekára, aby skontroloval UZV, prípadne odber HCG
  ak by ste nebola tehotná, pichol by vám vyvolávaciu injekciu, je však nutné analyzovať dôvod
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Problemy

  , Autor: Januša323

  Dbrý večer. mám problem s menstruáciou od zaciatku od kedy som ju prvý krát dostala. mám 28 rokov.. Brala som tabletky Diane35 ktore mi nasadil moj gynekolog, s tým že mám aj veľa muzskeho hormonu co je aj dost viditelne na niektorych miestach tela.Málo kedy som po dobrati 21 dnoveho balenia menstruaciu dostala.. mozno tak raz dvakrat do roka. je nejaka moznost ze vobec otehotniem? dá sa to liecit? v septembri by sme chceli planovat babatko aj ked sa bojim ze to nebude mozne.. a k tommu sa este liečim aj na diabetes. :( moj doktor mi povedal ze mozno bude problem ale ze su na to lieky.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za spomínaných okolností je pravda, že otehotnenie bude nutné naplánovať a pripraviť sa na to hormonálne. Ak t.č. nemáte žiadne ťažkosti, nepravidelný cyklus nepredstavuje problém. V súčasnosti je viacero možností a postupov, ktorými sa dá s vysokou pravdepodobnosťou dopracovať k dieťaťu. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná Váš stav, výsledky vyšetrení a všetky okolnosti.

 • Sliznica maternice

  , Autor: bibi

  Dobrý deň. Mám 40 rokov. Mám otázku. Bola som u gynekológa, pretože mám problém s menštruáciou. Mávam strašne silnú menštruáciu a niekedy mi mešká aj mesiac a teraz som nedostala vôbec. Myslela som sa, že som tehotná, ale nie. Lekárka mi povedala, že mám vysokú sliznicu maternice a dala mi lieky Dufaston. Ked nezaberie tak, budem musieť ísť na operáciu. chcem sa opýtať je to nebezpečné? Čítala som na nete, že z vysokej sliznice môže vzniknúť aj rakovina. Ako to je?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v období okolo štyridsiatky dochádza veľmi často k poruchám menštruačného cyklu z dôvodu hormonálnej dysbalancie. Preto vo vašom prípade je veľmi pravdepodobné, že ide len o poruchu cyklu a nemáte dôvod sa obávať "rakoviny".