Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,318 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobrý deň

  , Autor: veronika1234

  Mám 23 rokov a asi rok a pol neberiem antikoncepciu, moja menštruácia je odvtedy veľmi nepravidelná aj keď posledné dva mesiace mi prišla včas a už som dúfala že to bude v poriadku , tento mesiac mi opäť mešká 2 týždne. Asi tri dni som pociťovala mierne bolesti v pravej časti podbruška ale iba trošku. Asi tri dni dozadu po pohlavnom styku ma strašne rozbolelo celé podburško, boli to silné pichlavé bolesti a silné tlaky do pošvy a konečníka, nevedela som sedieť, cikať no nič....trvalo to pár hodín a v priebehu dna to zmizlo. Dva dni nato sme mali s priateľom opäť pohlavný styk po ktorom sa to celé zopakovala , plus mi ostalo strašne zle až som skoro odpadla , a hneď nato zvracala. Celú noc som sa budila nato, že ma strašne bolí pod pravým rebrom a táto bolesť mi razila do ramena, vôbec som nemohla spať na pravej strane. Dnes to všetko stále bolí, oveľa menej ale v poriadku to nie je. Prosím poraďte mi. Môže to byť niečo vážne? Strašne sa bojím

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v prvom rade treba vylúčiť tehotenstvo nezvisle na antikoncepcii
  tiež môžte mať nejakú cystu, ktorá môže pohybom takto po styku reagovať a spôsobovať podobný typ bolesti, cysta sa môže i zaškrtiť
  múže byť prasknutý folikul ...
  tiež môžte mať nejaký zápal vajíčkovodu alebo podobne
  existujú mnohé možnosti...
  ak by bolesti pretrvávali , určite navštívte lekára
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Krvácanie pri vnútromaternicovom teliesku

  , Autor: Leila2733

  Dobrý deň pán doktor. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zavedené hormonálne vnútromaternicové teliesko Jaydess už 6. mesiac a po menzese krvácam ďalej. Čiže za jeden cyklus krvácam vyše 2 týždňov, potom pár dní mám kľud a príde ďalší menzes a takto to mám už 2. cyklus, predtým od zavedenia to nebolo až teraz, čiže cca až 4. mesiac od zavedenia mi začalo krvácanie po menzese. A vyzerá to tak, že 5 dní mám klasickú menštruáciu a potom mám akoby silný svetlo niekedy tmavo červený krvavý výtok, aj na záchode keď som na malej potrebe vypadne zo mňa skoro vždy malá krvná zrazenina, stále nosím denné vložky. U gynekológa som bola minulý cyklus keď sa mi to stalo prvý krát a po 10. dňoch mi menzes stále neprestával. Nepomohli mi ani injekcie proti krvácaniu a užívanie Cycloamine. Prešlo to samé po 19. dňoch od začatia menštrácie. Gynekológ kontroloval teliesko a s ním je všetko v poriadku, je na svojom mieste. Robil mi aj zápalové stery a všetko negatívne, akurát mi chcel predpísať nízku dávku estrogénu kvôli tomu, ale ešte sme počkali čo bude ďalší cyklus, ktorý je vlastne teraz. Chcela by som sa spýtať preto aj na Váš názor a skúsenosti, lebo normálne mi to nepríde. Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy trvá aj niekoľko mesiacov, kým si organizmus zvykne na vnútromaternicové teliesko. Časté, či predĺžené krvácanie patrí medzi vedľajšie účinky. Odsledujte si to. Ak budú ťažkosti pretrvávať, bude vhodné porozmýšľať o zmene vnútromaternicového telieska. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Svrbenie

  , Autor: Annarel

  Dobrý deň. Mam 3,5 ročnú dcérku a začala sa škrabať na pišulke, nieje to časté len som to spozorovala. Nema to ani červené, ani nemá vyrážky. Nepozorujem nič nezvyčajné. Akurat ked jej chcem potierať tak hovorí že to bolí. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je skôr otázka na pediatra. Takto sa aj tak nedá bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť pediatra, ktorý Vás eventuálne odošle k ďalším špecialistom, napríklad k dermatológovi.

 • Ranky na sliznici vaginy

  , Autor: Patra

  Dobrý večer pán doktor !
  Prosím o radu mam bolesti v oblasti mechúra a bolesť pri sexe ( pálenie, štípanie ) aj po ňom. A dnes som si objavila trhlinky prosím čo by ste mi odporúčali z lekárne ? Beriem aj antikoncepciu a momentálne sa mi nedá ísť k lekárovi, bolesti už pretrvávajú dlhšie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vyšetreniu u gynekológa sa nevyhnete. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si Canesten krém a realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Počas liečby je potrebné dodržiavať abstinenciu pohlavného styku. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • trichomoniáza

  , Autor: Nina2

  Dobry večer mam žltozeleny vytok je možné že keď ho mam tak sa nemusí jednať o trichomoniázu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nemusí sa jednať iba o trichomoniázu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • trichomoniáza

  , Autor: Nina2

  Dobry večer pán doktor myslím si že mám trichomoniázu. Co mam robiť? Je to neco vážne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, trichomoniáza patrí medzi najčastejšie parazitárne ochorenie pošvy, ktoré sa šíri nechráneným pohlavným stykom. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nemusí sa však jednať o trichomoniázu. Pri gynekologických ťažkostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví ďalší postup, či nasadí potrebnú liečbu.