• urea plazma

    , Autor: kamaska

    Dobry den pani doktorka,
    chcela by som sa opytat, do akej miery je nutna silna ATB liecba pri diagnostikovanej Urea plazme. Docitala som sa, ze ak nie su s tym spojene ziadne negativne vedlajsie priznaky, vela ludi ani nevie ze to ochorenie ma, cize sa ani nelieci. Mne to bolo zistene uplne nahodou pri preventivke, s tym, ze nemam ziadne dalsie gynekologicke problemy.
    Zaroven by som sa chcela opytat, ci stale pretrvava nazor, ze toto ochorenie je mozne ziskat len pohl.stykom. Chcela by som svojmu partnerovi nadalej doverovat a dufat, ze sa to da ziskat aj napr. v termalnych kupaliskach.
    Dakujem velmi pekne za odpoved
    Jana

    Dobrý deň
    ochorenie sa prenáša LEN pohl.stykom
    preliečenie je nutn i pri bezpríznakovej forme, vzhľadom na možný prestup infekcie do vyšších partií gyn.traktu a prípadne možné zrasty a ťažkosti s otehotnením v budúcnosti, určite sa prosím preliečte
    s pozdravom