• otázočka

    , Autor: katuska

    Dobrý deň, p. doktorka, chcela by som sa spýtať: je v poriadku, ak mi pri prvej kontrole po konizácii vyšiel výsledok ASC-US/PAP II-IIIa? Aký je postup pri tomto výsledku? Môže mať na výsledok vplyv aj to, že som 10 mesiacov po pôrode a kojím? Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď. K.

    Dobrý deň
    ak ste po konizcácii nejakú dobu sa vyčká a ster sa zopakuje, tiež by sa mal doplniť odber HPV
    Dojčenie a stav po pôrode nesúvisia s danými zmenami na krčku.Môžu to čiastočne ovlpyvňovať i strava a podoben ale nie závažne, len ako podporný alebi rušivý faktor.
    S pozdravom