• klotrimazol

    , Autor: evka

    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať na vaginálne tabletky klotrimazol. Po kyrete ( MA v 10tt) som bola po dvoch týždňoch na kontrole. Keďže som mala aj nepríjemný pocit ako pri mykóze, pani doktorka mi po vyšetrení predpísala klotrimazol s tým, že výsledky budú o týždeň. V čase kontroly som už len mierne špinila, no po prvých dvoch tabletkách som opäť začala krvácať, v letáčiku sa píše, že počas krvácania sa tabletky nevkladajú, preto som ich vysadila. Ďalších 6 dní trvalo kým krvácanie ustalo, to už som sa pýtala aj na výsledky a mala som potom tabletky dobrať. Teraz opäť po prvej krvácam, preto ma zaujíma váš názor, mám pokračovať v liečbe alebo bude lepšie klotrimazol vysadiť. Problémy už necítim. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    nepredpokladám, že by krvácanie spôsobovali tieto antibiotiká, krvácanie je spôsobené ešte zákrokom. Ak však problémy v podobe vaginálneho dyskomfortu už nepociťujete nemusíte antibiotiká ďalej užívať. Po skončení krvácania si zakúpte v lekárni vaginálne probiotiká (Lactofeel, Gynoflor).