Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ľahká dysplázia

  , Autor: Chloe

  Dobrý deň!
  Mám 34 rokov a jednu 5-ročnú dcérku.

  Na základe LBC vyšetrenia mi p.doktorka telefonicky oznámila,že mám
  ľahkú dyspláziu a ďalej poslala vzorku na vyšetrenie na P16 a HPV. Dnes mi tel.oznámila,že P16 je pozitívne,výsledky na HPV ešte nemá,ale že aj tie aj tak budú pozitívne.
  Po menzese sa jej mám ozvať a ona ma objedná na Súkromnú gyn.kliniku v Galante na zákrok.
  Chcem sa spýtať o aký zákrok sa jedná,nakoľko p.doktorka použila
  odborné výrazy a ja som sa nezmohla ani na slovo.
  Veľmi pekne ďakujem.
  Chloe

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  veľmi pravdepodobne pani doktorka mala na mysli konizáciu alebo punch biopisiu - v oboch prípadoch sa jedná o odber tkaniva z krčka maternice, v prípade konizácie ide o kuželovité odstránenie časti tkaniva s cieľom odstránenia patologických buniek a následným histologickým vyšetrením. Zákrok sa robí v celkovej anestéze, ide o jednoduchý zákrok a teda aj krátkodobú anestézu, v prípade súkromných pracovísk ide o jednodňovú chirurgiu - teda v deň zákroku idete hneď aj domov.

Podobné otázky

 • Dysplazia krcka

  , Autor:

  Dobrý deň, zo steru z krcka maternice mi vysla lahka dysplazia. Pan doktor mi povedal, aby som o rok prisla na prehliadku s tym, ze sa urobia nejake podrobnejsie vysetrenia, za ktore sa doplaca. Pan doktor mi ani nevysvetlil o co ide, vsetko som sa dozvedela iba z clankov na internete. Myslite, ze ide o spravny postup , ze sa az o rok spravia podrobnejsie vysetrenia? Podla toho co som citala, z toho casom moze vzniknut aj rakovina. Deti este zatial nemam. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu predpokladám, že Vám bola diagnostikovaná LSIL, čo je ľahká dysplázia na krčku maternice. Odporúča sa kontrola cytológie o rok. Je možná aj spontánna úprava nálezu. Nemusíte sa obávať, odporúčam pravidelné gynekologické prehliadky, užívať môžete vaginálne probiotiká. Pri akýchkoľvek nejasnotiach sa nebojte informovať u Vášho obvodného gynekológa.

 • hpv test

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať aký je najpresnejší test na zistenie hpv vírusu, ktorý určí aj konkrétne typy hpv. Od septembra 2013 som mala zhoršenú cytológiu s výsledkom ľahká dysplázia, lsil a podozrenie na hpv. Nedávno mi bola robená LBC metóda, kde mi vyšlo hpv na vysokorizikové typy negatívne n neviem či sa dá na to spoliehať. Cytológia ascus, preto sa chcem opýtať je ešte nejaký presnejší typ vyšetrenia na hpv ako LBC metóda?? Mám aj krvácanie mimo menštruácie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  metódou LBC je test na HPV najpresnejší, sú i iné médiá, ale nemyslím si že by výsledok mal byť iný,
  skôr sa spolahnite na to, že HR-HPV typy sú u vás negatívne, čo je dobrá správa.
  S pozdravom