• Dysplazia krcka

    , Autor: Lenka22

    Dobrý deň, zo steru z krcka maternice mi vysla lahka dysplazia. Pan doktor mi povedal, aby som o rok prisla na prehliadku s tym, ze sa urobia nejake podrobnejsie vysetrenia, za ktore sa doplaca. Pan doktor mi ani nevysvetlil o co ide, vsetko som sa dozvedela iba z clankov na internete. Myslite, ze ide o spravny postup , ze sa az o rok spravia podrobnejsie vysetrenia? Podla toho co som citala, z toho casom moze vzniknut aj rakovina. Deti este zatial nemam. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, podľa opisu predpokladám, že Vám bola diagnostikovaná LSIL, čo je ľahká dysplázia na krčku maternice. Odporúča sa kontrola cytológie o rok. Je možná aj spontánna úprava nálezu. Nemusíte sa obávať, odporúčam pravidelné gynekologické prehliadky, užívať môžete vaginálne probiotiká. Pri akýchkoľvek nejasnotiach sa nebojte informovať u Vášho obvodného gynekológa.