Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,380 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Prosím o radu

  , Autor: mimka7

  Dobrý deň prajem. 5. 6. 2013 som bola na kyretáži, pretože som spontánne potratila. Všetko sa zdalo byť v poriadku, krvácala som asi 10 dní po kyrete tak ako pri slabej menštruácii a potom mi bolo fajn. Tak som po 3-4 týždňoch začala s manželom pohlavne žiť. Cítila som sa dobre. Po prvej menštruácii, ktorá mi prišla do 5 týždňov od kyretu som šla na výtery. Bral mi všetky možné výtery a infekcie a zistil mi pozitívne chlamýdie. Nasadil mi Azitronicín Milan, či také niečo 3 balenia a 3 balenia aj pre manžela. Dobrala som ich včera aj manžel . Cítim svrbenie, neviem, či to je normálne. Mám obavy, že tá liečba nezabrala aj keď som sa dočítala, že ešte 21 dní trvá pokračovanie liečby po dobratí antibiotík. Aká je pravdepodobnosť, že sa vyliečim? Je normálne svrbenie v pošve a tupé bolesti po dobratí antibiotík? Nemali by už ustupovať? Manželovi nezistili nič, pretože bol darovať krv ešte pred začatím liečby antibiotikami a volal do NTS a povedali mu, že je krv v poriadku a že by na to prišli, ak by mal chlamýdie. No antibiotiká dobral, lebo som na tom trvala. Samozrejme styk nemáme, nechcem ho nakaziť, aj keď netuším odkiaľ som to mohla dostať, lebo iného partnera nemám. Viem, že po kyrete som náchylnejšia na zápaly, ale toto som nečakala.
  Je vhodné otehotnieť po liečbe chlamýdii? Mám strach, že mi uškodili a nebudem mohla mať dieťa. Môj gynekológ mi povedal, že o 5 týždňov mám prísť na kontrolné stery. Naozaj sa bojím, čo bude. Je liečba chlamýdii náročná, či sa ich podarí zbaviť antibiotikami na prvý šup? Ďakujem za rady. S pozdravom Mirka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  hoci partnerova krv je v poriadku, neznamená to, že nie je nakazený chlamýdiami. Riziko prenosu pri pohlavnom styku je viac ako 60 % preto veľmi pravdepodobne je partner rovnako nakazený ako vy. Liečba chlamýdiovej infekcie je zväčša úspešná preto sa nemusíte obávať. O 5 týždňov kontrolný ster, v prípade negatívneho výsledku sa môžete snažiť o dieťatko. Vaše ťažkosti sú spôsobené veľmi pravdepodobne vaginálnou infekciou následkom užívania antibiotík. Použite Lactofeel.

Podobné otázky

 • Zápal pošvy

  , Autor:

  Pekný deň chcem sa spýtať, mávam tieto vaginálne problémy od spontánneho pôrodu,
  Predtým žiadne, stále vaginálny výtok, meškanie menštruácie, bolest pri močení a pálenie dr. mi predpísala vaginálne tabletky ale žiaľ nepomáhajú ani tie, poprosím o radu ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám žiadna bližšie informácie, kedy ste rodili, ako, či bol pôrod komplikovaný, či bolo rozsiahlejšie pôrodné poranenie, či ste boli GBS pozitívna, ... preto je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak ešte kojíte, menštruácia môže byť nepravidelná, respektíve ju nemusíte mať vôbec. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, vhodné je aj užívanie vaginálnych probiotík. Nezabúdajte na dostatočný pitný režim, 2 litre tekutín denne. Pri ťažkostiach s močením je pri pretrvávaní vhodné vyšetriť moč a na základe výsledkov nasadiť potrebnú liečbu. U žien môže byť zanesená vaginálna infekcia do močových ciest alebo opačne, preto je dôležité zistiť zdroj prípadnej infekcie. Ak Vám nezaberá nasadená liečba, je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynekológ

  , Autor:

  Dobrý deň . Poprosím o radu.
  Som cca 20dni po konizacii krčka maternice.Dnes sme mali 1x pohlavný styk a ja som takmer nič necítila ,vzrušenie ale ani samotný styk ,je možné že je to kvôli tomu ? Robili mi to leep metódou a čistenie maternice. Vo februári to podstúpim znova .
  Vždy sme mali pohlavný styk ktorý bol v poriadku. a teraz toto ...skôr som sa bála že to bude bolieť ale to vôbec a nič som necítila.
  Manžela som sa opýtala ako to cítil on a že inak dosť voľnejšie . Som z toho úplne vykoľajena... Nechcem aby to tak ostalo. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mať pohlavný styk 20 dní po výkone je ešte priskoro, aj tento samotný fakt môže mať vplyv na “necitlivosť” pri pohlavnom styku. Odsledujte si to.

 • Po operácii vaječníkov

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať. Po operácii oboch vaječníkov (pre cystu), zostala len maternica, môže byť to mať za následok niekoľko ročne zdravotné problémy a zhoršený zdravotný stav ? Ak boli naplastie na hormonálnu náhradu trocha to pomohlo ale potom z viacerých len nežiaduce účinky (bolesť hlavy, bolesť brucha, pocit na zvracanie, priberanie, zapáli a mykóza) s tým spojene aj zdravotné problémy psychickeého charakteru. Do doby kedy boli operované, nič podobne nebolo. Prosím o radu alebo aj môže mať súvis že zostala len maternica ?
  Ďakujem Vám.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak dôjde k odstráneniu oboch vaječníkov u ženy pred 45 - 50 rokmi, ktorá predtým normálne menštruovala, má to celkový vplyv na ženu. Vaječníky produkujú hormóny, ich odstránením (z rôznych medicínskych príčin) došlo k umelo vytvorenému prechodu. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, hlavne hormonálny profil, neviem sa Vám takto objektívne vyjadriť. Existuje viacero foriem hormónovej substitučnej liečby, nie každej žene sadne každý preparát. Pri ťažkostiach je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť klitorisu

  , Autor:

  Dobrý deň už asi 4 deň mám napuchnutý a tvrdý klitoris, ktorý bolí a to ešte aj pri chôdzi. Strašne zapácha aj keď hygienu mám pravidelnú a zapácha práve najmä po sprche. Neviem či som nachladnutá alebo je to iný problém, no je strašne tvrdý a bolí. Začalo to keď prišla menštruácia. Som 3. Mesiac po pôrode. Prosím o radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám objektívne bližšie poradiť a vyjadriť sa k nálezu neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Prosím o radu

  , Autor:

  Dobrý deň som v siedmom týždni tehotenstva. Na nohavičkách som si našla špinenie mierne ružové také do hnedá. Bolesti v podbrušku mam. Ale tie mám už od začiatku co sme sa dozvedeli že čakáme bábo. Chcem sa spýtať ci to je normálne ale treba ísť k lekárovi. Sú to také malé fliačky ťažko sa to identifikuje trvá to už od včera

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva špinenie súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Ak sa nejedná o silné krvácanie, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.