• kvasinka

    , Autor: odbornik6

    Dobry den,idem k vam opat po radu ale iny problem.Moze vzniknut kvasinka v posve z lubrikantu primeros alebo ze som nemala pol roka poh. styk a teraz sme mali s manzelom 2 tyzdne skoro kazdy druhy den? Inak si to neviem vysvetlit,kedze problem s kvasinkami nemavam casto. Kedze ma svrbi a pali posva a mam vnutri take biele hrudky, co si mam kupit v lekarni + partner mi vravel ze mal nejake bodky na penise,je to kvasinka? Sme si verny s muzom.Alebo treba ist na gynekologiu, co tak predpisuju gynekologovia na kvasinku,co je na recept,lebo neviem ci volne predajny Canesten je dost ucinny. Treba aj muza preliecit? A mam to ja od neho ci on odo mna. Dakujem za radu

    Dobrý deň,
    pôvod sa dá určiť len veľmi ťažko, veľmi pravdepodobne bola infekcia spôsobená frekventnejším pohlavným stykom čo mohlo spôsobiť narušenie bežnej flóry v pošve a premnoženie kvasiniek. Kúpte si v lekárni Canesten krem a vaginálne globule, mali by zaúčinkovať. Ak mal partner prejav kvasinkovej infekcie je nutné preliečiť aj jeho antimykotickou masťou.