Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Deflagyn a baby project

  , Autor: wewerkus

  Dobry den pan doktor.
  Poprosila by som Vas o radu. Mam 39 rokov, minuly rok som potratila, potom som sa liečila s ureko mikoplazmi, potom kvasinky mi vysli, a teraz citologia 1,5. Krčok vyzera dobre.Ale lekarka mi odporucila deflagyn. Proti kvasinkam som dostala entizol, dobrala som ale uz by sme teda radi isli na baby projekt, mam pocit ze sa cely rok len liečim a liečim.
  Po protikvasinkovej diete sa citim velmi dobre.
  Otazka je ci sa mozeme snazit o babatko...neviem ci si mam ten deflagyn objednat, pocas liecby asi babatko planovat nemozeme vsak?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pojem "cytológia 1,5" mi nič nehovorí, neviem ani, kvôli čomu Vám bol odporúčaný DeflaGyn, takže sa Vám neviem takto bližšie vyjadriť. Nepoznám ani odporúčania Vášho obvodného gynekológa, ani prípadné plánované vyšetrenia. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku a Váš obvodný gynekológ Vám nepovedal inak, nevidím dôvod, prečo by ste sa nemohli snažiť otehotnieť. Najvhodnejšie je sa však pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení a a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.