• mozem byt tehotna

    , Autor: bubulienka

    Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať v sobotu (29.6.) som mala pohlavný styk (užívam antikoncepciu Belara) o 2 dni neskor t.j. 1.7. som ale začala brať antibiotika. Mohli by spomínané antibiotika spôsobiť to, že by som ostala tehotná? (myslím ešte z toho 29.6.)
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    na nechránený pohlavný styk pred začatím užívania sa prípadne zníženie účinku antibiotikami nevzťahuje, a teda pravdepodobnosť, že by ste z daného pohlavného styku otehotneli je veľmi nízka.