• Spravna liecba?

    , Autor: odbornik6

    Dobry den pani doktorka.
    Obraciam sa na Vas s otazkou, pretoze chcem pocut aj iny odborny nazor. Lekara mam dobreho a verim mu, ale tuzba po babatku je velka a tak chcem mat viac informacii.
    Odjakziva mam nepravidelny a dlhy cyklus, od 30 do 40dni, ale menstruacia mi vzdy v tomto rozmedzi chodievala. Raz, kedysi pred 2 rokmi preslo 42dni a nic, tak som bola u lekara, ktory zistil na sone, ze nic zvlastne sa nedeje a dal mi vyvolavacku, inak bolo viacmenej vsetko ok. Minuly rok- 2012 na zaciatku oktobra som otehotnela a v novembri(cca V 9tt) prislo MA a kyretaz.Odvtedy mam cykly uplne cudne- prvy bol 44dnovy, potom 33dnovy, dalsi bol 28dnovy, potom len 20dnovy a potom menstruacia proste neprisla, bola som u lekara, nepozeral ani sono, predpisal mi na vyvolanie menstruacie Duphaston, beriem ho momentalne 6 dni. Posledna menstruacia bola 11.5.2013. Povedal mi, ze kedze sme sa tento mesiac zacali snazit o babatko, predpise mi duphaston na kazdy mesiac kvoli tomu potratu, ze ak by sa nam zadarilo, aby sme pomohli babatku sa udrzat... Ale kedze som cely zivot mavala dlllhe a nepravidelne cykly, nemoze sa stat, ze kvoli duphastonu nebudem mat ovulaciu vobec? Kedze dlhe cykly pravdepodobne znamenaju, ze mam ovulaciu neskor a duphaston sa dava prave az po ovulacii? (dokonca podla toho mojho prveho tehotenstva by som povedala, ze som ovulaciu mohla mat az PO 16 dni cyklu- presne kedy neviem, ale mohlo to byt najskor v 16ty den cyklu, no podla mna skor tak v 18DC)Poradte mi, nemoze mi duphaston sposobit to, ze sa budeme o babo snazit zbytocne? Velmi pekne Vam dakujem za Vas cas, Janka

    Dobrý deň,
    ak sa chcete snažiť dieťatko v prvom rade je nutné vyšetriť kedy dochádza k ovulácii a či vôbec k ovulácii dochádza. Duphaston je len prostriedok k tomu aby ste pravidelne menštruovali. Preto by som odporučila v prvom rade zistiť príčinu nepravidelnosti cyklu, vyšetriť hormonálny profil, vylúčiť syndróm polycystických vaječníkov a podľa toho zvoliť vhodný potup a pomôcť vám tak k dieťatku.