• chceme bábätko

    , Autor: luca

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť v oblasti neplodnosti. Mám 29 rokov aj môj manžel. Pred dvomi rokmi som sa vydala a po 5 mesiacoch som vysadila antikoncepciu, po vysadení antikoncepcie sme sa 3 mesiace nesnažili o bábätko, chcela som sa ,,vyčistiť" , potom sme sa začali snažiť, o cca 3 mesiace manžel mal zápal mechúra takže sme mali mesiac pauzu. mám nepravidelnú menštruáciu niekedy je to 36 dní na druhý mesiac 54 dní, manžel bol na spermiograme hodnoty boli na 75% - pohyblivosti, mne brali krv na hormóny aj tie sú v poriadku. Teraz mi môj gynekológ odporučil umelé oplodnenie bez ďalších vyšetrení - krvná skupina...(teraz je to vyše roka čo sa snažíme o bábätko). Je to normálne nemám žiadne zrasty ani cysty. Ďakujem

    Dobrý deň,
    máte nepravidelný menštruačný cyklus, to samo o sebe znižuje šancu na otehotnenie. Otázne je či máte alebo nemáte ovuláciu. Odoslanie do centra asistovanej reprodukcie neznamená hneď umelé oplodnenie, aspoň dúfam, že to tak funguje aj v iných centrách, nie len v našom :)
    V centre sa zaháji sled odborných vyšetrení, ktoré bežne obvodný gynekológ nemá možnosť dať vyšetriť. Držím palce!