• Doplnenie k otázke

    Užívam tabletky vo frekvenciách 21 dní beriem a 7 dní pauza a zabudla som ich teda brať prvý týždeň cyklu po skončení menštruácie.

    Dobrý deň, potrebujem poradiť. Zabudla som si blister na druhej strane republiky a vynechala som 4 dni čo som si mala dávať HA. Po 4 dňoch som sa k nim dostala. Mám pokračovať ďalej či?

    Dobrý deň, za týchto okolností, ak ste teda ani nezačali s užívaním tabliet nového blistra, ostaňte tento mesiac bez tabliet a chráňte sa inak (používajte kondóm). Následne v prvý deň najbližšej menštruácie začnite s užívaním prvej tabletky hormonálnej antikoncepcie. Budete tak chránená od prvej tabletky blistra. Ak sa rozhodnete užívať tabletky teraz, teda od piateho dňa cyklu, musíte sa aj tak celý tento cyklus chrániť aj doplnkovo a navyše si tak cyklus posuniete o spomínané štyri dni.