• Pesar

    Dobrý deň, chcela by som vyskúšať pesar. Doteraz som používala pharmatex ale vadí mi, že sa nemôžem kúpať v lete a všeobecne podmienky používania. Chcem sa opýtať ako to je s pesarom. Môžem pri jeho používaní spolu s gélom k tomu určeným aj bazény pripadne sa normálne osprchovať pred aj po styku?

    Dobrý deň, spomínaná nehormonálna forma antikoncepcie vo forme pesaru sa štandardne vkladá 15 minút až niekoľko hodín pred pohlavným stykom a v pošve musí zostať najmenej 6 hodín po styku, nie však dlhšie ako 24 hodín! Po styku sa osprchovať môžete, do bazénu však určite neodporúčam ísť so zavedeným pesarom.