• Možné otehotnenie

    Dobrý deň prajem .. Chcela som sa len informovať ..18.4. som začala brať antikoncepciu, nezačala som ju brat od prvého dňa menstruacie .. 19.4. som mala nechránený sex s tým, že priateľ sa do mna urobil .. od včera 26.4. ma pichá v podbrusku hlavne na pravej strane a začali ma bolieť prsia .. test som si robila (negativny) ale asi to je ešte skoro.. Asi tam bude šanca otehotnenia však? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, áno, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Nerozumiem však, prečo ste nepostupovali odporúčaným postupom, teda začať s užívaním v prvý deň menštruácie alebo sa v prípade začatia užívania v iný deň chrániť aj doplnkovo aspoň týždeň. Tehotenský test nemá zmysel ešte realizovať, bude negatívny, aj keby ste boli tehotná. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidlenom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Odporúčam však v dohľadnej dobe navštíviť aj Vášho obvodného gynekológa.