• Zabudnutá tabletka Daylette

    Dobrý deň, stala sa mi taká vec že včera 18.1.2023 som si zabudla zobrať piatu tabletku, dnes vo štvrtok (19.1.) som si zobrala aj tú zo včerajška tak ako je písané v prívalovom letáčiku. 17.1 som mala s priateľom nechránený sex a čiastočne sa do mňa spravil. Je možné otehotnenie? Menštruácia mi prestala tak v pondelok až utorok . Antikoncepciu užívam už 2 roky bez prestavky.

    Dobrý deň, za daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá, no nie nulová. Postupovali ste však správne. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Nasledujúcich aspoň sedem dní používajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).