• Pretrvavajuce tazkosti

    , Autor: SP99.

    Dobry den,

    uz polroka mi pretrvavaju bolesti nizko v podbrusku. Nie su to ostre bolesti a niekedy na par dni ustanu a potom sa znovu objavia. Viem fungovat, ale niekedy mam neprijemne pocity pri styku, najma tak hlbsie. Dvakrat sa mi aj stalo, ze som po krvacala. U gynekologa som mala dvakrat aerobnu infekciu, preliecenu antibiotikami, po nich som mala asi na tyzden dva pokoj a potom sa bolest opat vratila. Momentalne na sone a vyteroch mam vsetko v poriadku, len mi bolo najdene ektropium. Okrem toho mam aj husty zltkasty vytok, bolo mi povedane, ze to moze byt z ektropia. Menstruaciu mam len mierne bolestivu, kedze som na antikoncepcii. Tieto problemy sa mi objavili asi pol roka po zacati HAK, predtym som mavala bolesti pri menstruacii prve dva dni. Moj doktor povedal, ze uz mi nevie spravit viac vysetreni, jedine, co zostava, je laparoskopia, a to bez nalezu na sone je posledna moznost a odporucil mi gastro, kedze aj na urologii som mala vsetko v poriadku. Chcela by som sa spytat, na Vase skusenosti s diagnostikou takychto problemov. Moze byt ektropion pricinou mojich tazkosti? Alebo skryta endometrioza? Kedze tieto bolesti su podla mna gynekologicke, aj kvoli tej bolesti pri styku. Moze tak byt nieco, co na sone nevidiet? A popripade, mozu taketo tazkosti suvisiet aj s gastro? Dakujem

    Dobrý deň, ak ešte neboli realizované mikrobiologické výtery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy, či trichomonas vaginalis, dovyšetroval by som to. Ak budú výsledky spomínaných vyšetrení negatívne, skúste si realizovať jednorázovo vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si aplikujte vaginálne probiotiká aspoň po dobu 10 dní. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.