• Antikoncepcia Drovelis

    Dobrý deň. Užívam antikoncepciu Drovelis. Mám ju len 2 mesiac a keďže obsahuje 24 ružových tabliet a 4 placebo, tak neviem ako postupovať v prípade,že si chcem oddialiť menzes,nakoľko cestujeme na dovolenku.
    Ja som to.pochopila,že užijem tých 24 ružových tabliet a hneď na ďalší deň začnem nový blister.
    Pochopila som to prosím správne?
    Ďakujem
    Pekný deň

    Dobrý deň, áno, pri tejto schéme užívania (24+4) je to presne tak, ako ste napísali. Z aktuálneho blistra nebudete užívať biele placebo tabletky zo 4. radu a prejdete priamo na nový blister a doužívate ho celý, už aj s placebo tabletkami. Počas užívania druhého blistra sa u Vás môže vyskytnúť slabé špinenie, či krvácanie. Po skončení užívania celého blistra aj s placebo tabletkami pokračujete štandardne v užívaní ďalšieho blistra.