• Krvácanie z vynechania

    Dobrý deň,
    Kvôli dovolenke som brala hneď druhé balenie antikoncepcie bez 7 dňovej pauzy. Tabletky som užívala tak ako sa ma…rozdiel v užívaní bol niekedy max 4 hodiny. Na konci druhého blistra sa ma asi 1 deň objavilo veľmi slabé hnedé spinenie. Momentálne som v 7-dňovej pauze a malo by sa mi dostaviť krvácanie z vysadenia. Avšak neprišlo. Mohlo by to 1-dňové spinenie symbolizovať krvácanie alebo by som sa mala obávať že som tehotná?

    Dobrý deň, ak ste spájali dva blistre a užívali ste ich kontinuálne, je možné, že spomínané jednodňové špinenie mohlo predstavovať krvácaniu zo spádu hormónov. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená a pravdepodobnosť tehotenstva je malá. Ak ste však vynechali tabletku hormonálnej antikoncepcie, prípadne ste sa opozdili v jej užívaní, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidlenom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.