• Placebo tablety

    , Autor: Janka-0

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu leverette a počas placebo tabliet čiže 7 dňovej pauzy by som chcela robiť pauzu ako obvykle ale placebo tabletky by som neuživala. Klasicky na 8 deň by som začala užívať aktívne tablety. Dá sa to takto urobiť?

    Dobrý deň, áno, dá sa to. Placebo tabletky neobsahujú žiadny hormón, je to prakticky to isté, ako keď žena neužíva žiadne tabletky počas sedemdňovej pauzy. Placebo tabletky pomáhajú ženám nezabúdať pravidelne užívať tabletky hormonálnej antikoncepcie. Ak budete užívať 21 aktívnych tablet pravidelne, správne a s novým blistrom začnete načas, placebo tabletky užívať nemusíte.