• Medociprin a antikoncepcia

    Dobry den, prosim o radu. V nedelu rano som dobrala antibiotoka Medociprin (zapal mocovych ciest). V nedelu vecer som zacala brat po 7dnovej pauze antikoncepciu (Lunytta). Vcera, v utorok vecer sme mali s manzelom sex, mali sme aj kondom, ze vsak antibiotika znizuju ucinnost antikoncepcie, ale cele to aj tak skoncilo vo mne... Moja otazka, mam dbes uzit pre istotu nudzovu antikoncepciu? Bola ucinost hormonalnej antikoncepcie oslabena uzivanim Medociprinu? Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, Medociprin môže znížiť účinok hormonálnej antikoncepcie, aj keď riziko otehotnenia je malé. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie po skončení sedemdňovej pauzy je užitie tabletky núdzovej antikoncepcie na zváženie, rozhodnutie je na Vás. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.