• Tabletka po

    , Autor: A256

    Dobrý deň s priateľom som mala pohlavný styk ale bohužiaľ nám praskol kondom stihol vytiahnuť ale možno niečo vo mne niečo ostalo. Tabletku po escapelle som použila cca 10h po pohlavnom styku, ale môj kalendár mi píše že som mala akurat plodne dni a v ten deň počas pohlavného styku mi písala najvyššia šanca otehotnieť a chcela by som sa opýtať či escapelle funguje aj na plodne dni resp. Na ovulaciu

    Ďakujem vopred za odpoved

    Dobrý deň, Escapelle účinkuje tak, že zastaví uvoľnenie vajíčka z vaječníka alebo zabráni oplodneniu už uvoľneného vajíčka spermiou. Nezabráni tehotenstvu zakaždým, ale je tým účinnejšia, čím skôr sa užije po nechránenom pohlavnom styku. Je lepšie užiť ju v priebehu 12 hodín, od styku. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.