• Problémy s tlakom a HAK

    Dobrý deň, prosím vás , mám veľmi bolestivú ovuláciu, silnú menštruáciu a pms.Zvažujem nad antikoncepciov.dlhodobo beriem liek na tlak bigital a cinarizin na točenie hlavy.Poradte mi či je vôbec vhodné užívanie HAK pre mňa a ak áno tak akú by som mohla? ktorú by ste mi volili?a môžem brať kombinovanú alebo jednozlozkovu? mám 40 rokov.Ďakujem

    Dobrý deň, vo Vašom prípade je vhodné užívanie jednozložkovej, čisto gestagénove, hormonálnej antikoncepcie, bez obsahu estrogénu. Za úvahu stojí aj aplikácia vnútromaternicového telieska. Na trhu je viacero voľnopredajných doplnkov výživy určených na zmiernenie predmenštruačných syndrómom, vyskúšať môžete aj tie. Pri ťažkostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.