Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,056 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Daylla & Escapelle

    , Autor: Eva1234

    Dobrý deň, 4. mesiac užívam HAK Daylla, v nedeľu som začala s novým blistrom, ale v pondelok som zabudla užiť tabletku v obvyklom čase (23:00), vzala som si ju až v utorok o 16:00, takže som prekročila hranicu 12 hod. Pred užitím som mala nechránený styk a večer som si opäť dala tabletku ako zvyčajne. Keďže šlo o prvý týždeň HAK užila som dnes ráno Escapelle, aby som minimalizovala riziko otehotnenia. Môj gynekológ má aktuálne dovolenku, preto sa s otázkou obraciam na Vás - mám ďalej pokračovať v užívaní pravidelnej HAK (zatiaľ som užila len 3 tabletky) alebo už ju mám na tento mesiac vysadiť a začať s novým blistrom od 1. Dňa ďalšej menštruácie? V lekárni mi poradili že mám HAK vysadiť ale v príbalovom letáku Escapelle je že sa môže pokračovať. Vopred vďaka za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môžete pokračovať v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, no nasledujúcich aspoň 7 dní sa chránte aj doplnkovo, prípadne môžete vysadiť hormonálnu antikoncepciu a začať ju užívať s prvým dňom nasledujúcej menštruácie, ale po cely čas sa musíte chrániť bariérovou antikoncepciou.