Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Drovelis

  , Autor: lucka10

  Dobrý deň,v piatok mi vybrali vnútromat. teliesko Mirenu z dôvodu silnejšieho krvácania a následného čiastočne vypudeného telieska.Mám problémy so silným krvácaním.Pani doktorka mi predpísala antikoncepciu Drovelis.Z toho dôvodu som si hneď v ten deň ako mi vybrali teliesko mala nasadiť tabletku. Chcem sa spýtať,že za akú dobu by sa malo upraviť krvácanie a kedy ísť k lekárke.Vďaka za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či krvácanie sa môže vyskytovať v najbližších 7 - 10 dňoch, prípadne v nepravidelných intervaloch počas celého cyklu, kým si organizmus zvykne. Odsledujte si to. Samozrejme, v prípadne nejasností alebo ťažkostí kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Ukončenie drovelis

  , Autor: Kristinka9

  Dobrý deň, brala som antikoncepciu Drovelis ale ani po mesiaci a pol neprestalo kravacanie a bolesti dnes pri návšteve lekára bolo všetko v poriadku žiadne cisty a tak. Predpísal mi Belaru tu som užívala pred pár rokmi a nebol problém.
  Povedal mi aby som si dnes už nedávala tabletku dnes by to bola 18 v poradí , mám počkať týždeň a začať brať Belaru . Chcem sa spýtať či za tých sedem dni treba použiť aj inú ochranu alebo môžem otehotnieť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam preventívne až do nastavenia liečby a nabehnutia na nový preparát hormonálnej antikoncepcie používať aj doplnkovú formu ochrany. Pri nejasnostiach je však najvhodnejšie pýtať sa Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Účinok antikoncepcie

  , Autor: Mon1806

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať pred týždňom v sobotu som začala brať antikoncepciu drovelis ale zobrala som ju až na druhý deň krvácania , dnes v noci zo soboty na nedeľu čiže o týždeň sme mali s manželom styk a nejak sa zabudol je šanca že budem tehotná ? Mám si ísť radšej kúpiť tabletku PO? Ďakujem
  Antikoncepciu beriem každé ráno o pol 8

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili tabletku hormonálnej antikoncepcie až druhý deň menštruácie, prvých 6 - 7 dní sa odporúča používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Ak ste mali nechránený pohlavný styk až po týždni a tabletky hormonálnej antikoncepcie ste užívali pravidelne, účinok hormonálnej antikoncepcie by už mal byť adekvátny a nie je potrebné sa doplnkovo chrániť. Pravdepodobnosť tehotenstva je za týchto okolností malá. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Drovelis

  , Autor: Kristinka9

  Dobrý deň chcem sa spýtať užívam antikoncepciu Drovelis už 18 deň, začala som ju brat hneď ako som začala krvácať po týždni sa menštruácia zoslabila ale stále krvacam ako keby sa každý začínal prvý deň cyklu je slabá ale krvácanie je dosť silné a bez vložky nespravím krok a od prvého dňa je to sprevádzané bolesťou v podbrušku, bolesti mávam silné a na tlmenie mám flektor. Mám stále pokračovať a uvidím či sa na ďalší mesiac ustáli alebo mám navštíviť lekára ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najmä v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie, či krvácanie, prakticky aj počas celého cyklu. K intenzite krvácania, ako aj k ďalším okolnostiam sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Samozrejme, pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: šarika123

  Dobrý deň, ak by som náhodou otehotnela počas brania HAK (beriem Drovelis) tak začala by som krvácať pri braní bielych tabliet alebo nie ? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Krvácanie počas placebo tabliet sa nemusí dostaviť. Nie je to automaticky príznak tehotenstva. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vedľajšie účinky antikoncepcie

  , Autor: Bia98

  Dobrý deň, potrebovala by som od Vás radu. Okolo 5 rokov beriem antikoncepciu, brala som 3 rôzne druhy, momentálne dienorette ale už mám predpísaný nový druh (drovelis). Mam taky problém že mám pocity na odpadnutie, že zomriem alebo sa zbláznim, veľakrát sa neviem zhlboka nadýchnuť a na nohách sa mi tvoria kŕčové žily. Už sa to nedalo zvládať, tie pocity trvajú cca 3 roky. Bola som aj u neurologičky, predpisala mi tianeptin ale zatiaľ ich neberiem, lebo niesom si istá či to nesposobuje tá antikoncepcia, dočítala som sa, že viacero žien malo z antikoncepcie taketo problémy. Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť či by nepomohlo to vysadenie antikoncepcie, pripadne zmena na ten drovelis. Lebo mám strach brať aj antidepresiva, či sa nezhoršia tie stavy ešte viac. Podľa lekárov tie stavy antikocepcia nesposobuje. Som zvedavá na Váš názor.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, opisované ťažkosti môžu byť nežiadúcimi účinkami hormonálnej antikoncepcie, ktoré netreba podceňovať! Pri depresívnych alebo úzkostných stavoch je nutné antikoncepciu úplne vysadiť! a stav odsledovať. Pri pretrvávaní ťažkostí, aj v čase neužívania hormonálnej antikoncepcie, je vhodné navštíviť psychológa alebo psychiatra. Ak sa stav po vysadení hormonálnej antikoncepcie úplne upraví, je možné zvažovať užívanie nizkodavkoveho preparátu hormonálnej antikoncepcie, aktuálne by som však hormonálnu antikoncepciu vysadil.