• d dimer

    , Autor: Iba Ja

    Dobrý den, mám 41 r. a dva roky užívam dayllu na upravu cyklu, kedže predtým som mala dlhé krvácania, cyklus sa mi krásne upravil, lenže pri odberoch zvýšený d dimer a pri kontrolnom odbere o dva týždne ešte viac zvýšený. Tak som dostala anopyrin a mám dobrat blister a další už nie..na hematologiu som eštelen objednaná..myslíte, že budem môct užívat hatk dalej, alebo v žiadnom prípade? Bez tabletiek sa mi zrejme vrátia problémy s krvácaním a potom už asi len vybrat maternicu...

    Dobrý deň, príčin zvýšenej hodnoty d-diméru môže byť viacero. Nemusí sa jednať o vplyv hormonálnej antikoncepcie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Polemizovať tak isto nemá zmysel. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.