• hak

    , Autor: Iba Ja

    Dobrý den, užívam hak a pri odberoch zvýšený d dimer, bola som na hemato vyšetrení, na vysledky zatial čakám, preventívne užívam aspirin 1 denne.Som týmto liekom na riedenie krvi chránená pred trombozou a krvnými zrazeninami?

    Dobrý deň, je ťažké sa takto objektívne vyjadriť bez poznania výsledkov vyšetrení. Predpokladám, že hematológ Vám nasadil Aspirín preventívne a má aj informácie o užívaní hormonálnej antikoncepcie. Ak Vám bolo povolené naďalej užívať hormonálnu antikoncepciu, opatrenia sú asi dostačujúce. Pri nejasnostiach je najvhodnejšie sa pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí majú k dispozícii výsledky vyšetrení a poznajú aj ďalšie okolnosti.