Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zabudnutá antikoncepcia

  , Autor: Sabi12345

  Dobrý deň ja beriem antikoncepciu maitalon. Tento piatok som mala nechránený sex s mojím priateľom . Minulý týždeň som si zabudla dať antikoncepciu večer a dala som si ju až na druhý deň no avšak ubehlo už dvadsať štyri hodín . Zabudnutá tabletka je v druhom týždni bránia antikoncepcie . Je tam riziko otehotnenia ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, najbližších 7 dní od zabudnutia tabletky ste okrem pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie mali používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Ak ubehlo menej ako 7 dní od zabudnutia tabletky, riziko tehotenstva existuje. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Zabudnutá antikoncepcia drovelis

  , Autor: Adelinka

  Dobrý deň,
  nakoľko sa nemôžem spojiť so svojím gynekológom,tak kladiem otázku Vám.
  Zabudla som zobrať posledné 4 dni antikoncepčnú tabletku Drovelis. Zároveň mám aj krvavé dní ako pri menštruácii. Neužité tablety v 2. Týždni.
  Preto vás prosím o radu ako mám ďalej postupovať.
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v príbalovom letáku preparátu je podrobne napísaný postup pri vynechaní tabletky v ktorom tom dni cyklu. Posledné 4 biele tabletky blistra sú placebo tabletky neobsahujúce žiadny hormón. Ich neužitie nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Počas obdobia týchto bielych tabliet by malo dôjsť ku krvácaniu zo spádu hormónov. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Keďže nepoznám presnú datáciu cyklu k dnešnému dňu, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Určite však odporúčam aspoň týždeň okrem pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie používať aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).

 • Zabudnutá antikoncepcia

  , Autor: Mimi236

  Dobrý deň , beriem tabletky Vexya, keďže pri tejto tabletke nie je pauza v nedeľu som si dala poslednú a v pondelok som si zabudla lieky vybrať čiže hneď prvú tabletku z blistra som nevzala v utorok som si dala aj pondelňajšiu na nasledujúci týždeň som s priateľom mala nechránený pohlavný styk kde sa aj vyvrcholil do mna … dnes je nedeľa , zajtra mám začať užívať nový blister a menštruáciu som ešte nedostala môže byt riziko otehotnenia ?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri tejto antikoncepcii je 24 ružových tabliet aktívnych, ktoré obsahujú hormóny a posledné 4 biele tabletky sú tzv. placebo, neobsahujúce žiaden hormón. Počas užívania týchto tabliet by malo dôjsť ku krvácaniu zo spádu hormónov. Ak ste postupovali uvedeným spôsobom a týždeň po zabudnutí tabletky ste nemali nechránený pohlavný styk, za predpokladu, že ste tabletky hormonálnej antikoncepcie užívali pravidelne, by ste tehotná byť nemali. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zabudnutá antikoncepcia

  , Autor: MonaMia

  Dobrý den
  Užívam HAK Bellara pravidelne na čas takmer rok. Zabudla som užiť 5. tableku v prvom týždni zvyčajne ich berem o 06:00 rano túto som zobrala az na druhý den o 6 ráno spolu s ďalšou. Chcem sa preto opýtať aké je riziko otehotnenia, ak sme mali s manželom nechránený pohlavný vztyk v 1. a 3. deň užívania antikoncepcie po prestávke.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak budete pokračovať v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie a nasledujúcich 7 dní, alebo teda 7 dní ododňa zabudnutia, sa budete chrániť aj doplnkovo (kondóm), pravdepodobnosť otehotnenia je malá.

 • zabudnutá antikoncepcia

  , Autor: mazuska

  Dobrý den , už druhý mesiac používam antikoncepciu maitalon , dávam si ju každý večer o 20:00 ale dnes som na to zabudla a dala som si ju až o 9 :00 ráno , môže to v niečom vadiť ??? Pohlavný styk som mala v nedelu (nechránený) , mám teraz používať chvílu kondom ??? Nemôžem byť tehotná ked som si ju zabudla vziat ??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ochrana pri vynechaní tabletky je znížená, na druhej strane ak ste predtým užívali tabletky pravidelne, pravdepodobnosť, že by ste boli je veľmi malá. Nasledujúcich 7 dní používajte kondóm.